HOKEJ NA LODZIE. Wychowanek Unii - katem... Unii

28 stycznia 2014 Autor: (SLR)

Sebastian Kowalówka. Hokeista często wyszydzany w oświęcimskiej hali. Prowadzony przez fachowca - Rudolfa Rohacka w barwach Cracovii robi prawdziwą furorę. W meczu z Aksam Unią dwukrotnie z dziecinną łatwością trafił do siatki, a jego zespół wygrał ostatecznie 5:3.

Cracovia rozbiła Aksam Unię w trzeciej tercji

Cracovia rozbiła Aksam Unię w trzeciej tercji

W pierwszej w tym sezonie konfrontacji oświęcimsko-krakowskiej Aksam Unia po dwóch tercjach prowadziła 3:1, ale i tak górą była Cracovia. Teraz było dokładnie tak samo. Oświęcimianie przegrali wygrany mecz.

Sebastian Kowalówka (razem z bratem Adrianem gra w pierwszej formacji „Pasów”) przypomniał o sobie już po 50 sekundach gry. Milan Kostourek zagrał zza bramki, a wychowanek Unii otworzył wynik. Później kapitalnym uderzeniem z pierwszego krążka popisał się Marcin Jaros i był już remis.

Kiedy na 3:1 podczas gry w przewadze podwyższył Jarosław Różański, wydawało się, że Aksam Unia ma już mecz pod kontrolą. Nic z tego. Goście zdobyli tzw. „gola do szatni”, a na początku trzeciej tercji doprowadzili do wyrównania (znowu Sebastian Kowalówka).

Dramat gospodarzy nastąpił w samej końcówce. Pozostawiony bez opieki przed bramką Michał Piotrowski skorzystał z okazji i zadał rozstrzygający cios. Końcowy wynik ustalił Marek Kalus, kiedy trener Aksam Unii zagrał va-banqe i ściągnął bramkarza.

AKSAM UNIA Oświęcim - COMARCH CRACOVIA 3:5 (1:1, 2:1, 0:3)

Bramki: 0:1 S. Kowalówka (Kostourek, A. Kowalówka) 0.50, 1:1 Jaros (Gabris) 8.44, 2:1 Tvrdoń (Barinka) 27.04, 3:1 Różański (Ciura) 34.52, 3:2 M. Piotrowski 39.23, 3:3 S. Kowalówka (Słaboń) 44.36, 3:4 M. Piotrowski (Kalus, Rehak) 57.24, 3:5 Kalus (Kostourek) 59.53. Sędziowali: Przemysław Kępa (Nowy Targ) oraz Mariusz Smura i Sebastian Adamoszek. Kary: 8 i 6. Widzów: 500.

AKSAM UNIA: Fikrt - Gabris, Ciura, Barinka, Tabacek, Jaros - Jakes, Zosiak, Bepierszcz, Lipina, Tvrdoń - Gabryś, Piekarski, Adamus, Różański, Wojtarowicz - Kasperczyk, Połącarz, Modrzejewski, Stachura, Budzowski. Trener: Peter Mikula.

COMARCH CRACOVIA: Radziszewski - Noworyta, A. Kowalówka, S. Kowalówka, Słaboń, Chmielewski - Kłys, Wajda, D. Laszkiewicz, Dvorak, Kostourek - Dąbkowski, Zvatora, M. Piotrowski, Rutkowski, Kalus - Witowski, Zieliński, Kozłowski, Rehak, Wiśniewski. Trener: Rudolf Rohacek.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Cinal, 30.01.2014 15:00
To samo teraz dzieje się z Piekarskim. Ratunkiem dla tego zawodnika była by zmiana barw, niestety pewnie wiek mu już na to nie pozwala. Oświęcimscy "kibice" potrafią zawodnika zniszczyć psychicznie.
kibic, 30.01.2014 14:55
między Kajzerkami (lata 70-te) a Kowalówkami byli jeszcze Gębczykowie... hehe (lata 80-te)
wacek, 29.01.2014 20:39
ale Unia dostała "czopsa" od swojego ...hahhaha
wedkarz, 29.01.2014 15:41
A ja chciałem zapytać tych niby najwie
iejszych kibiców z sektora L czy wy jeszcze kochacie naszą UNIE czy macie ją głęboko w czterech literach?
Gość, 29.01.2014 15:04
Powiem Wam wszystkim tyle że jak Kowalówki grały w Ośw jechał na nich każdy. Grają w innym klubie i odnoszą wyniki jest to samo. To po prostu czysta zazdrość. Popieram tak to Rochaczek wie jak ich trenować bo jakoś wyniki są. Strzelają bramki? Tak, więc chyba o to tutaj chodzi. Tam po prostu chłopaków doceniają, więc mają dla kogo grać i chce im się gra. U nas nie jest problem zawodników tylko problemem są kibice!!! którzy psychicznie wykańczają zawodników komentarzami na lodzie, inte
ecie itp. Raz się komuś noga podwinie to nie ma życia, jadą po nim wszędzie. Teraz niech każdy
xxx, 29.01.2014 14:27
Kiedyś siłę Unii Oświęcim stanowili bracia Kajzerkowie. Dzisiaj bracia Kowalówkowie z Oświęcimia pokazują że w hokeja dobrze grać umieją ......dla Cracovii.
miki, 28.01.2014 22:12
Kowal zrobił kuku wszystkim znawcom hokeja
Stare Stawy, 28.01.2014 22:10
To jest już skandal... nawet oświęcimskie media uważają ,że to fach Rochaczka spowodował forme Kowalówki. Otóż... w Unii nic nie grał bo miał plecy. Rozumiem ,że tego nikt oficjalnie nie może napisać na takim portalu ale przynajmniej nie piszcie ,że to Rochaczek zrobił. Skoro oświęcimskie media nie szanują Unii to kto ma szanować...