HOKEJ NA LODZIE. Wyszarpane trzy punkty

25 stycznia 2014 Autor: (SLR)

Aksam Unia „wymęczyła” zwycięstwo w Nowym Targu. Biało-niebiescy wygrali 3:1, ale z powodzeniem wynik mógł być odwrotny. Decydujące dwa gole padły w samej końcówce. W zespole z Oświęcimia debiut zaliczył słowacki obrońca - Ondrej Zosiak.

Podhale najwyraźniej „nie leży” Unii w tym sezonie. Fot. (slr)

Podhale najwyraźniej „nie leży” Unii w tym sezonie. Fot. (slr)

Jak wszystkie poprzednie konfrontacje oświęcimsko-nowotarskie w tym sezonie, tak i ostatni mecz Podhala z Aksam Unią był bardzo wyrównany. Kibice w Nowy Targu długo musieli czekać na gole. Dopiero w 31 minucie wynik otworzył Mateusz Bepierszcz. Goście nie cieszyli się jednak długo z prowadzenia...

Karą mniejszą ukarany został Wojciech Wojtarowicz i podczas tego okresu do wyrównania doprowadził Mateusz Michalski. Napastnik „Szarotek” wygrał pojedynek jeden na jeden z Michalem Fikrtem. Groźnie było w końcówce drugiej tercji. Gospodarze przez cztery minuty grali w przewadze, ale biało-niebieskim udało się przetrzymać dwa osłabienia.

Wydawało się, że do rozstrzygnięcia niezbędna będzie dogrywka. Remis 1:1 utrzymywał się bowiem aż do 58 minuty. Wówczas dokładnie z okolic bulika przymierzył Mateusz Bepierszcz i oświęcimianie mogli odetchnąć z dużą ulgą. Górale wycofali jeszcze bramkarza i wówczas końcowy wynik ustalił Peter Barinka.

MMKS PODHALE Nowy Targ - AKSAM UNIA Oświęcim 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Bramki: 0:1 Bepierszcz (Gabryś) 30.57, 1:1 M. Michalski (Zarotyński, Łabuz) 33.19, 1:2 Bepierszcz (Stachura, Różański) 57.22, 1:3 Barinka (Lipina) 58.22.

Sędziował: Maciej Pachucki (Gdańsk) oraz Patryk Kasprzyk i Marek Syniawa. Kary: 4 i 8.

PODHALE: Gawriłow (od 29 Niesłuchowski) - Dziechciar, Barajew, Gruszka, Wielkiewicz, Dziubiński - R. Mrugała, Łabuz, Zarotyński, K. Bryniczka, M. Michalski - Landowski, K. Kapica, Olchawski, Wronka, P. Kmiecik - Jaśkiewicz, Tomasik, M. Kmiecik, D. Kapica, P. Michalski. Trener: Marek Ziętara.

AKSAM UNIA: Fikrt - Piekarski, Ciura, Barinka, Tabacek, Jaros - Jakes, Połącarz, Wojtarowicz, Lipina, Tvrdoń - Gabryś, Gabris, Bepierszcz, Różański, Adamus - Kasperczyk, Zosiak, Modrzejewski, Stachura, Fiedor. Trener: Peter Mikula.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy