HOKEJ NA LODZIE. Wyszarpany awans do pucharowego półfinału

20 listopada 2020 Autor: png
Oświęcimianie wymęczyli ostatecznie zwycięstwo nad Zagłębiem i dzięki temu wyszpali awans do pierwszej „czwórki” rozgrywek Pucharu Polski. Fot. Szymon Chabior

Oświęcimianie wymęczyli ostatecznie zwycięstwo nad Zagłębiem i dzięki temu wyszpali awans do pierwszej „czwórki” rozgrywek Pucharu Polski. Fot. Szymon Chabior

Mecz na własnym lodzie z sosnowieckim Zagłębiem był dla oświęcimian ostatnim w drugiej rundzie. Jego wynik miał kolosalne znaczenie, wszak decydował o być albo nie być Re-Plast Unii w półfinale rozgrywek Pucharu Polski.


W biało-niebieskim boksie nie było już Nika Zupancića, który zrezygnował z prowadzenia zespołu. W trybie awaryjnym Słoweńca zastąpił drugi trener - Michal Fikrt. Oświęcimianie cel zrealizowali i zagrają w Pucharze Polski, ale bez wątpienia jest to jedyna rzecz, która może cieszyć fanów hokeja w grodzie nad Sołą.


Wicemistrzowie Polski mogą dziękować opatrzności, że udało się ten awans dosłownie wyszarpać. Aż do 35 minuty sosnowiczanie sensacyjnie prowadzili dziś w Oświęcimiu 0:1. Rozstrzygające okazało się właśnie ostatnie 5 minut drugiej tercji. Wówczas biało-niebiescy złamali sosnowiecką defensywę i trzykrotnie „zapalili” czerwone światło nad bramką Zagłębia.


Na początku ostatniej partii Zagłębie znowu zbliżyło się na odległość jednego gola i już do ostatniej syreny na lodzie było nerwowo. Ostatecznie wszystko skończyło się happy endem, ale klubowy zarząd w klubie przy ulicy Chemików niewątpliwie ma nad czym myśleć.


W pozostałych meczach XVIII kolejki PHL:
Tauron Podhale Nowy Targ - Ciarko STS Sanok 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
JKH GKS Jastrzębie - KH Energa Toruń 6:5 (2:1, 2:1, 2:3)
GKS Tychy - Stoczniowiec Gdańsk 8:0 (2:0, 4:0, 2:0)
GKS Katowice - Comarch Cracovia 3:4 (1:0, 1:1, 1:3)


RE-PLAST UNIA Oświęcim - ZAGŁĘBIE Sosnowiec 3:2 (0:1, 3:0, 0:1)
Bramki: 0:1 Dubinin (Baszyrow, Jakobsons) 14.51, 1:1 Przygodzki (Krzemień, Piotrowicz) 34.04, 2:1 Da Costa (Garszyn, Oriechin) 35.21, 3:1 Oriechin (Da Costa, Bezuska) 38.54, 3:2 Nikiforow (Baszyrow) 43.36. Sędziowali: Bartosz Kaczmarek, Wojciech Wrycza (główni), Maciej Byczkowski, Grzegorz Cytawa (liniowi). Kary: 16 i 6. Mecz bez widzów.
RE-PLAST UNIA: Saunders - Zatko, Pretnar, Kowalówka, Kalan, Koblar - Bezuska, Raitanen, Sherbatov, Trandin, Helenius - Wanacki, Luza, Garszyn, Da Costa, Oriechin - M. Noworyta, P. Noworyta, Piotrowicz, Krzemień, Przygodzki. Trener: Michal Fikrt.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy