HOKEJ NA LODZIE. Z miśkiem w ręce na Zagłębie!

04 grudnia 2019 Autor: png
W Oświęcimiu już po raz piąty przeprowadzona zostanie popularna akcja "Teddy Bear Toss". Fot. zbiory klubu/nadesłane

W Oświęcimiu już po raz piąty przeprowadzona zostanie popularna akcja "Teddy Bear Toss". Fot. zbiory klubu/nadesłane

Już po raz piąty w oświęcimskiej hali lodowej będziemy świadkami popularnej akcji hokejowej "Teddy Bear Toss". Miśki polecą na lód podczas piątkowego spotkania z Zagłębiem Sosnowiec. Początek zaplanowano na godz. 18. Godzinę wcześniej zostaną otwarte kasy lodowiska.

Przypomnijmy, iż kibice rzucają pluszaki na taflę po pierwszym golu zdobytym przez gospodarzy. Oby to oświęcimianie otworzyli wynik pojedynku. Podczas ubiegłorocznej akcji (mecz Unii z Cracovią) na taflę spadła rekordowa ilość (622) pluszowych zabawek. Uczniowie z UKH Unii potrzebowali aż 28 worków, żeby zebrać z lodu całą zdobycz.

- Zarząd zgodnie z sugestiami kibiców tuż przed feriami zimowymi w styczniu 2019 roku przekazał maskotki do wszystkich szkół i przedszkoli miejskich w Oświęcimiu, by mogły cieszyć najmłodszych oświęcimian na świetlicach - informują organizatorzy.

I tym razem klubowy zarząd Re-Plast Unii postanowił zapytać kibiców, gdzie przekazać pluszaki z tegorocznej akcji. W ankiecie zagłosowało kilkaset osób. Najwięcej głosów oddano na Pogotowie Ratunkowe. Tuż za nim znalazła się Straż Pożarna.

- Chcemy również przekazać trochę miśków dla dzieci na Ukrainie, gdzie już za niedługo ruszy konwój z paczkami z Oświęcimia organizowany przez "Fundację Ludzi z Potencjałem" - mówi prezes Oświęcimskiego Sportu, Paweł Kram

Akcja zawsze cieszy się dużym powodzeniem na całym świecie. Pierwsze rzucanie misiami na taflę lodowiska sięga 1993 roku. Od kilku lat pluszowa zabawa obecna jest na lodowiskach w Polsce. Pierwsza edycja Teddy Bear Toss w Oświęcimiu odbyła się 5 grudnia 2014 roku podczas meczu Unii z GKS Tychy.

Pluszaki z poprzednich akcji trafiły m.in. do wszystkich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w powiecie oświęcimskim, Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu, Komendy Powiatowej Policji, Straży Miejskiej w Oświęcimiu oraz do Pogotowia Ratunkowego, gdzie stały sie elementem wyposażenia karetek.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy