HOKEJ NA LODZIE. Z "Orzełkiem" na piersiach

25 października 2019 Autor: png
Fot. zbiory UKH Unii/nadesłane

Fot. zbiory UKH Unii/nadesłane

Powołania trenerów narodowych reprezentacji młodzieżowych nie omijają Oświęcimia. To - rzecz jasna - cieszy klubowych działaczy UKH Unii. Selekcjonerzy biało-czerwonych dostrzegli wysoką formę hokeistów z nadsolańskiego grodu.

Szkoleniowiec „dwudziestki” Piotr Sarnik na zgrupowanie w Sanoku i turniej w ukraińskich Browarach (4-9 listopada) zabierze bramkarza Sebastiana Lipińskiego. Rywalami biało-czerwonych będą Białorusini, Ukraińcy i Litwini.

Z kolei Artur Ślusarczyk - pracujący z reprezentacją do lat 18 - postawił na czterech naszych zawodników. W tym gronie znalazł się bramkarz Filip Płonka, a także Jan Biernat, Dominik Lichota i Krystian Sosnowski. Na liście rezerwowej jest Filip Dworzak i występujący obecnie za oceanem Remigiusz Hanusiak. "Osiemnastka" po krótkim zgrupowaniu w Krynicy-Zdroju rozegra mecze kontrolne w Ostrawie.

Natomiast wśród wybrańców trenera Morawieckiego w kategorii U-16 znalazł się zawodnik UKH Unii - Kacper Łukawski. Najmłodsza kadra po zgrupowaniu w Giżycku rozegra mecze kontrolne na Litwie. Selekcjoner kobiecej reprezentacji Polski do lat 18 ogłosił powołania na zgrupowanie w Opolu oraz trzy mecze z kadrą Francji. W tym gronie znalazły się zawodniczki oświęcimskiego klubu.

Sztab szkoleniowy kadry juniorek powołał w sumie 23 zawodniczki, które przez trzy dni popracują nad elementami taktycznymi. Sprawdzianem wykonanej pracy będą mecze z rówieśniczkami z Francji. Zostały one zaplanowane na 24, 25 i 26 października. Trener Tomasz Kowalczyk postawił na cztery zawodniczki UKHK Unii Oświęcim, czyli Annę Kot, Annę Zaborską, Katarzynę Zaborską i Justynę Żyłę.

Na liście rezerwowej znalazła się także Aleksandra Langner, która będzie czekać na sygnał szkoleniowca. Warto wspomnieć, że biało-niebieskie oraz zawodniczki bytomskiej Polonii stanowią najliczniejszą klubową grupę w młodzieżowej kadrze.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy