HOKEJ NA LODZIE. Z wizytą u mistrzów Polski

28 września 2018 Autor: png
Dziś w Tychach mistrzowie Polski będą podejmowali oświęcimską Unię. Fot. (png)

Dziś w Tychach mistrzowie Polski będą podejmowali oświęcimską Unię. Fot. (png)

Konfrontacje oświęcimsko-tyskie nie wymagają rekomendacji. To mecze, które przykuwają uwagę zarówno w Oświęcimiu, jak i Tychach. Gra toczy się nie tylko o punkty, ale i prestiż. Dzisiejszy mecz ma także personalny smaczek w osobie trenera Unii. Wszak Jirzi Sejba przez kilka sezonów pracował z trójkolorowymi i doskonale zna ten zespół.

Biało-niebiescy wystartowali poniżej oczekiwań. W czterech pierwszych meczach wywalczyli tylko trzy punkty. Później przyszły planowe zwycięstwa nad zdecydowanie najsłabszymi w lidze zespołami sosnowieckiego Zagłębia i Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Dzisiejszy rywal jest przynajmniej o klasę lepszy.

Meczem z Tychami oświęcimianie rozpoczynają serię gier z wyżej notowanymi ekipami. W niedzielę w "Małym Spodku" zmierzą się z wicemistrzami z Katowic, a później kolejno z Podhalem w Nowym Targu, Comarch Cracovią w Oświęcimiu i JKH GKS Jastrzębie na wyjeździe. O punkty nie będzie zatem łatwo...

Tyszanie zajmują dopiero siódme miejsce w tabeli PHL. Mają na swoim koncie dziewięć "oczek". Dokładnie tyle samo zgromadzili unici, ale mistrzowie Polski rozegrali o jedno spotkanie mniej. Podopieczni Andrieja Gusova wygrali z Tauronem KH GKS Katowice 3:2 (u siebie), Podhalem Nowy Targ 3:1 (na wyjeździe) i 3:2 po dogrywce z Cracovią (u siebie). Ulegli z kolei JKH GKS Jastrzębie 3:2 po dogrywce (na wyjeździe) i Tauronowi KH GKS Katowice 5:2 (na wyjeździe).

Zestaw par dzisiejszej kolejki:
GKS Tychy - UNIA OŚWIĘCIM (godz. 18)
TatrySki Podhale Nowy Targ - Comarch Cracovia (godz. 18)
KH Energa Toruń - Węglokoks Kraj Polonia Bytom (godz. 18.30)
Tauron KH GKS Katowice JKH GKS Jastrzębie (godz. 18.30)
Zagłębie Sosnowiec - PGE Orlik Opole (godz. 19)
Awansem: MH Automatyka Gdańsk - Kadra PZHL U-23 4:2 (2:0, 0:2, 2:0)

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy