HOKEJ NA LODZIE. Zaczynamy ostatnią rundę przed play-off

15 stycznia 2021 Autor: png
Dziś oświęcimianie na własnym lodzie podejmują gdańszczan, a już w niedzielę szlagier z Tychami. Fot. (png)

Dziś oświęcimianie na własnym lodzie podejmują gdańszczan, a już w niedzielę szlagier z Tychami. Fot. (png)

Już dziś w hokejowej ekstralidze pierwsze mecze czwartej i ostatniej rundy przed fazą play-off. Biało-niebiescy zagrają na własnym lodzie z outsiderem z Gdańska. Re-Plast Unia jest zdecydowanym faworytem, ale oświęcimianie doskonale pamiętają wstydliwą porażkę w hali „Olivii” przed dwoma miesiącami.

Na inaugurację wicemistrzowie Polski pokonali gdańszczan na własnym lodzie 6:1, po golach Łukasza Krzemienia, Eliezera Sherbatova, Petera Bezuski, Klemena Pretnara, Aleksieja Trandina i Martina Przygodzkiego. W drugiej rundzie przyszło efektowne 0:6 w Gdańsku. W hali „Olivii” na listę strzelców wpisali się Eliezer Sherbatov, Łukasz Krzemień, Martin Przygodzki, Daniił Oriechin, Gregor Koblar i Klemen Pretnar.

Do prawdziwego blamażu doszło na początku trzeciej rundy, kiedy oświęcimianie przegrali w Gdańsku 4:2 (gole Damiana Piotrowicza i Daniiła Oriechina). Dziś dojdzie do czwartej i ostatniej konfrontacji oświęcimsko-gdańskiej w tym sezonie. Jako sędziowie główni mecz w Oświęcimiu poprowadzą Sebastian Kryś i Mariusz Smura. Na liniach pomagać im będą Mateusz Bucki oraz Marcin Młynarski.

Tymczasem już w niedzielę kolejna odsłona „świętej wojny”. Wicemistrzowie Polski zagrają u siebie z obrońcami tytułu. Będzie to także mały rewanż za ostatni półfinał Pucharu Polski w którym Re-Plast Unia pokonała GKS na tyskim lodowisku 1:3.

Bilans ligowych gier przemawia jednak za tyszanami. Trójkolorowi trzykrotnie pokonali oświęcimian w tym sezonie. Podopieczni Krzysztofa Majkowskiego wygrali na własnym lodzie 3:2 i 5:4 po serii karnych oraz w Oświęcimiu 2:3 po karnych.

Bramki dla biało-niebieskich w ligowych konfrontacjach tego sezonu z GKS Tychy strzelali: Eliezer Sherbatov (dwie), Ryan Glenn, Sebastian Kowalówka, Teddy da Costa, Damian Piotrowicz, Patrik Luza i Luka Kalan. Niedzielny pojedynek poprowadzą Krzysztof Kozłowski, Tomasz Radzik (główni), Piotr Matlakiewicz, Wiktor Zień (liniowi).

Zestaw par XXVIII kolejki:
RE PLAST UNIA OŚWIĘCIM – Stoczniowiec Gdańsk (piątek, godz. 18)
GKS Tychy – Ciarko STS Sanok (piątek, godz. 18)
KH Energa Toruń – GKS Katowice (piątek, godz. 18.30)
Comarch Cracovia – Tauron Podhale Nowy Targ (piątek, godz. 18.30)
Zagłębie Sosnowiec – JKH GKS Jastrzębie (piątek, godz. 19)

Zestaw par XXIX kolejki:
JKH GKS Jastrzębie – Stoczniowiec Gdańsk (niedziela, godz. 13)
RE PLAST UNIA OŚWIĘCIM – GKS Tychy (niedziela, godz. 17)
GKS Katowice – Zagłębie Sosnowiec (niedziela, godz. 17)
Tauron Podhale Nowy Targ – KH Energa Toruń (niedziela, godz. 18)
Comarch Cracovia – Ciarko STS Sanok (niedziela, godz. 18.30)

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy