HOKEJ NA LODZIE. Żaki starsze na brązowo

24 listopada 2020 Autor: png
Młodzi hokeiści UKH Unii Oświęcim zajęli trzecie miejsce w karpackiej lidze juniorów U-14. Fot. Dariusz Łakomy/nadesłane

Młodzi hokeiści UKH Unii Oświęcim zajęli trzecie miejsce w karpackiej lidze juniorów U-14. Fot. Dariusz Łakomy/nadesłane

Żaki starsze oświęcimskiej UKH Unii wzięły udział w mocno obsadzonym turnieju, który był równocześnie eliminacjami do finałów ligi karpackiej. Biało-niebiescy ostatecznie zostali sklasyfikowani na trzecim miejscu w gronie siedmiu ekip. Zwyciężyła czeska drużyna z Pilzna.

Właśnie Pilsen Volves był pierwszym rywalem oświęcimian. Po emocjonującym i wyrównanym pojedynku Czesi zwyciężyli 4:3.

- O porażce zdecydowała pierwsza tercja, która była chyba najsłabsza w naszym wykonaniu podczas całego turnieju - mówi prezeska UKH Unii, Katarzyna Kot.

W drugim meczu pierwszego dnia młodzi unici łatwo pokonali drużynę z Warszawy 10:4. Kolejnego dnia rywalem oświęcimian byli jastrzębianie. Mecz z JKH GKS dostarczył mnóstwo emocji. Wynik był sprawą otwartą do ostatniej syreny. Ostatecznie biało-niebiescy zwyciężyli 2:1.

W kolejnym meczu z ŁKH Łódź oświęcimianie byli zdecydowanym faworytem. Jak to w sporcie bywa okazało się, że rola faworyta jest złudna. - Popełniliśmy w tym meczu zbyt dużo indywidualnych błędów i mimo sporej przewagi przegraliśmy 4:6 - ocenia trener UKH Unii, Robert Piecha.

W trzecim dniu pierwszym rywalem UKH Unii było Podhale Nowy Targ. Górale okazali się minimalnie lepsi, zwyciężając 3:2. Ostatni mecz turnieju z Sanokiem decydował o końcowym miejscu w turnieju.

- Wygrana w tym meczu 5:3 pozwoliła nam zająć ostatecznie trzecie miejsce. O wyrównanym poziomie tego turnieju może świadczyć fakt, że aż cztery drużyny ukończyły go z taką samą ilością dziewięciu punktów - podsumował trener, Robert Piecha.

UKH Unia Oświęcim: Jan Kusak, Kacper Rydzoń, Nataniel Bik - Przemysław Ćwiek, Mateusz Staniecko, Adrian Ziober, Olaf Zachariasz, Jakub Tondryk, Paweł Płatacz, Wojciech Wilczok, Aleksander Wanat, Radosław Kot, Oliwier Paul, Antoni Noworyta, Franciszek Kożuch, Igor Hajda, Piotr Płatacz, Mateusz Wiśniowski. Trener: Robert Piecha. Kierownik drużyny: Łukasz Ziober.

Końcowa klasyfikacja:
1. Pilsen Volves
2. MMKS Podhale Nowy Targ
3. UKH UNIA OŚWIĘCIM
4. JKH GKS Jastrzębie
5. UKS Niedźwiadki Sanok
6. ŁKH Łódź
7. AH Legia Warszawa

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy