HOKEJ NA LODZIE. Zakurzony klasyk na otwarcie 2019 roku

31 grudnia 2018 Autor: png
Meczem z Podhalem w Nowym Targu oświęcimianie otworzą hokejowy 2019 rok. Fot. Szymon Chabior

Meczem z Podhalem w Nowym Targu oświęcimianie otworzą hokejowy 2019 rok. Fot. Szymon Chabior

Górale z Nowego Targu to pierwszy rywal hokeistów oświęcimskiej Unii w 20019 roku. Podhale będzie podejmowało biało-niebieskich już 2 stycznia. Początek meczu zaplanowano na godz. 18. Małopolskie derby zapowiadają się wyjątkowo atrakcyjnie, chociaż na słynnych oświęcimsko-nowotarskich klasykach nieco już osiadł kurz.

W tym sezonie nowotarżanie celują w wielki finał ekstraligi. Czy podobnie jak w ostatnim finale Pucharu Polski uda im się zamieszać i nie dopuścić do hegemonii śląskich GKS-ów z Katowic i Tychów? Póki co, górale zajmują trzecie miejsce w tabeli PHL. Tracą aż piętnaście punktów do prowadzących katowiczan i mają dziewięć "oczek" mniej od tyskiego wicelidera.

Pierwsza konfrontacja Unii z Podhalem pod Tatrami zakończyła się iście piłkarskim rezultatem. Regulaminowe 60 minut i dogrywka nie przyniosły goli. O wszystkim decydowały dopiero rzuty karne. Więcej zimnej krwi zachowali górale, którzy ostatecznie zwyciężyli w serii najazdów 2:1. Dwukrotnie po stronie gospodarzy trafił Joona Tolvanen, zaś jedynego gola dla Unii strzelił Andriej Themar.

W rewanżu w Oświęcimiu podopieczni Jirziego Sejby po bardzo dobrej grze zwyciężyli 5:2 (1:1, 2:0, 2:1). Dwukrotnie golkipera "Szarotek" pokonał Andriej Themar, a po jednym golu dorzucili kolejno Patryk Malicki, Damian Piotrowicz i Sebastian Kowalówka. Sposób na "Fikiego" znalazł z kolei doświadczony Jarosław Różański i Joonas Sammalmaa.

Zestaw par XXX kolejki PHL:
TatrySki Podhale Nowy Targ - UNIA OŚWIĘCIM (godz. 18)
GKS Tychy - Węglokoks Kraj Polonia Bytom (godz. 18)
PGE Orlik Opole - Tauron KH GKS Katowice (godz. 18.30)
Comarch Cracovia - JKH GKS Jastrzębie (godz. 18.30)
Zagłębie Sosnowiec - MH Automatyka Gdańsk (godz. 19)

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy