HOKEJ NA LODZIE. Zdobyć pierwsze punkty

13 września 2017 Autor: png
Już w najbliższy piątek Unia rozegra pierwszy ligowy mecz w tym sezonie we własnej hali. Fot. Szymon Chabior

Już w najbliższy piątek Unia rozegra pierwszy ligowy mecz w tym sezonie we własnej hali. Fot. Szymon Chabior

Już w najbliższy piątek wielka inauguracja hokejowego sezonu 2017/18 na lodowisku w Oświęcimiu. Biało-niebiescy będą podejmowali Tauron KH GKS Katowice. Początek spotkania zaplanowano na godz. 18. Po porażce w pierwszym meczu na "Jastorze" z JKH GKS Jastrzębie, podopieczni Josefa Dobosza będą w starciu z "Gieksą" szukali punktów.

Na inaugurację katowiczanie wygrali z Orlikiem w Opolu, ale dopiero po serii rzutów karnych. Teraz liczą na zwycięstwo za pełną pulę, ale i Unia ma coś do udowodnienia po przegranym spotkaniu w Jastrzębiu. Biało-niebiescy kibice liczą na występ ulubieńca trybun, czyli Lukasa Rihy, który z powodów proceduralnych nie mógł zagrać w Jastrzębiu.

Na krótko przed pierwszym meczem o punkty w kadrze Unii nastąpiło małe trzęsienie ziemi. Z dalszego reprezentowania biało-niebieskich barw zrezygnowali Martin i Ondrej Kasperlikowie. - Ich decyzja mocno nas zaskoczyła - mówi Paweł Kram, prezes spółki Oświęcimski Sport. - To spory problem, bo praktycznie jedna formacja przestała istnieć. Nie ma jednak co załamywać rąk. Naszą siłą ma być kolektyw, czyli mieszanka obcokrajowców z naszymi, młodymi wychowankami - dodaje Paweł Kram.

W poprzednim sezonie biało-niebiescy w Oświęcimiu pokonali "Gieksę" 2:0, 3:1 i przegrali 2:4. W Katowicach było 1:0 po karnych dla Ślązaków, 1:2 i 3:4 po karnych dla Unii. Gole dla zespołu prowadzonego przez Josefa Dobosza w tych spotkaniach strzelali: Patryk Malicki (dwa), Peter Tabacek (dwa), Sebastian Kowalówka (dwa), Radim Haas, Łukasz Bułanowski, Jan Danecek, Martin Kasperlik, Damian Piotrowicz, Wojciech Wojtarowicz i Lubomir Vosatko.

Zestaw par piątkowej kolejki PHL:
UNIA OŚWIĘCIM - Tauron KH GKS Katowice (godz. 18)
TMH Polonia Bytom - Comarch Cracovia (godz. 18)
TatrySki Podhale Nowy Targ - SMS PZHL Katowice (godz. 18)
JKH GKS Jastrzębie - MH Automatyka Gdańsk (godz. 18)
PGE Orlik Opole - Naprzód Janów (godz. 18.30)

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy