HOKEJ NA LODZIE. Zdobywca Pucharu Polski na drodze oświęcimian. Trandin i Przygodzki na celowniku

04 stycznia 2019 Autor: png
Czy w niedzielę oświęcimianie sięgną po pierwsze punkty po zmianie na stanowisku trenera? Fot. Szymon Chabior

Czy w niedzielę oświęcimianie sięgną po pierwsze punkty po zmianie na stanowisku trenera? Fot. Szymon Chabior

Zespół, który w ostatnich dniach był sprawcą sporej niespodzianki będzie najbliższym rywalem hokeistów Unii. Przypomnijmy, iż JKH GKS końcem grudnia sensacyjnie sięgnął w Tychach po Puchar Polski. To najlepiej świadczy o tym, że w ekstralidze nie ma zespołów będących całkowicie poza zasięgiem innych. Niech jastrzębski przykład będzie wzorcowym dla biało-niebieskich. Tymczasem do zespołu Witolda Magiery przymierzani są nowi obcokrajowcy...

Mowa o Aleksieju Trandinie i Martinie Przygodzkim. Obaj w tym sezonie reprezentowali barwy opolskiego Orlika. Zdobyli po 33 punkty do klasyfikacji kanadyjskiej. Trandin strzelił 14 goli i miał 19 asyst, a Przygodzki odpowiednio 11 i 22. Powinni być solidnym wzmocnieniem i mają pomóc Unii w walce o miejsce w pierwszej szóstce przed fazą play-off.

Najbliższy rywal oświęcimian zajmuje czwarte miejsce w tabeli. JKH GKS traci dwadzieścia punktów do prowadzącego Tauronu KH GKS Katowice i ma czternaście mniej od tyskiego GKS-u. Jastrzębian wyprzedzają także "Szarotki". Górale mają osiem "oczek" więcej od JKH GKS.

Pierwsza konfrontacja oświęcimsko-jastrzębska w tym sezonie na "Jastorze" zakończyła się zwycięstwem gospodarzy 7:4. Dla miejscowych trafiali: Tomas Kominek (dwa gole), Jan Homer, Dominik Nahunko, Peter Fabus, Radosław Nalewajka i Martin Kasperlik. Z kolei dla biało-niebieskich bramki zdobywali: Mateusz Adamus, Andiej Themar, Dariusz Gruszka i Jan Danecek.

W rewanżu w Oświęcimiu padł tylko jeden gol. Zdobył go zawodnik JKH GKS - Radosław Nalewajka. Na pożegnanie 2018 roku biało-niebiescy polegli w Jastrzębiu 5:1 i ta porażka przelała czarę goryczy na niekorzyść Jirziego Sejby. Po tym meczu czeski szkoleniowiec został odwołany ze swojego stanowiska. W ostatnim pojedynku gole dla JKH strzelali: Peter Fabus, Dominik Paś, Martin Kasperlik, Vladimir Lukacik i Jakub Grof. Autorem honorowego trafienia dla Unii był Patryk Malicki.

Zestaw par XXXV kolejki PHL:
Unia Oświęcim - JKH GKS Jastrzębie (niedziela, godz. 17)
KH Energa Toruń - GKS Tychy (niedziela, godz. 17)
PGE Orlik Opole - Comarch Cracovia (niedziela, godz. 17)
MH Automatyka Gdańsk - Tauron KH GKS Katowice (niedziela, godz. 19)
Węglokoks Kraj Polonia Bytom - TatrySki Podhale Nowy Targ (przełożony na 29 stycznia)

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy