HOKEJ NA LODZIE. Zimny wiatr od morza...

22 października 2019 Autor: png
Re-Plast Unia zajmuje trzecie miejsce w tabeli ekstraligi, a kolejnym rywalem oświęcimian będzie na wyjeździe sosnowieckie Zagłębie. Fot. (png)

Re-Plast Unia zajmuje trzecie miejsce w tabeli ekstraligi, a kolejnym rywalem oświęcimian będzie na wyjeździe sosnowieckie Zagłębie. Fot. (png)

To był wtorkowy, wyjątkowo zimny prysznic. Re-Plast Unia niespodziewanie przegrała na własnym lodzie z Lotosem PKH Gdańsk 3:4. Nokautujący cios zadał na krótko przed końcem doświadczony Josef Vitek. Oświęcimianie zgubili zatem trzy punkty, które wcześniej przywieźli z Torunia.

Biało-niebiescy nie mogli poradzić sobie z mądrze grającym zespołem z Gdańska. Lotos PKH objął prowadzenie za sprawą Jegora Rożkowa, który podczas gry w liczebnej przewadze wykazał najwięcej sprytu w podbramkowym zamieszaniu. Krótko po wznowieniu drugiej tercji wyrównał Luka Kalan i wydawało się, że gospodarze są na dobrej drodze do złapania właściwego rytmu.

Nic z tego. Kolejne dwa gole zdobyli gdańszczanie i sytuacja gospodarzy zrobiła się mało ciekawa. Wiarę w oświęcimskie serca przywrócił Patryk Malicki, który trafił na 2:3. Gospodarze poszli za ciosem. Niespełna dwie minuty później mieliśmy już remis. Podczas gry w przewadze wyrównał Gregor Koblar.

Wynik 3:3 długo nie ulegał zmianie. Wszystko rozstrzygnęło się w 58 minucie. Wówczas wykluczenie Jakuba Wanackiego błyskawicznie (zaledwie po 7 sekundach) wykorzystał Josef Vitek. W końcówce trener Nik Zupanćić postawił wszystko na jedną kartę. Do boksu zjechał bramkarz - Clarke Saunders, ale ten manewr nie przyniósł spodziewanego efektu. Ostatecznie gdańszczanie dość nieoczekiwanie zwyciężyli w Oświęcimiu 4:3.

- Zagraliśmy poniżej oczekiwań. Jestem zawiedziony wynikiem i tym co zaprezentowaliśmy na lodzie - powiedział na konferencji prasowej Nik Zupanćić, trener Re-Plast Unii Oświęcim.

W pozostałych meczach XIV kolejki:
Zagłębie Sosnowiec - KH Energa Toruń 5:1 (0:1, 4:0, 1:0)
Naprzód Janów - JKH GKS Jastrzębie 1:6 (0:4, 1:1, 0:1)
GKS Tychy - GKS Katowice 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Podhale Nowy Targ - Kadra PZHL U-23 (przełożony na 30 października)

RE-PLAST UNIA Oświęcim - LOTOS PKH Gdańsk 3:4 (0:1, 3:2, 0:1)
Bramki: 0:1 Rożkow (Popow, Gołowin) 4, 1:1 Kalan (Koblar) 21, 1:2 Krasowskij (Popow, Rożkow) 22, 1:3 Vitek (Naróg) 26, 2:3 Malicki (Protasenja, Luza) 33, 3:3 Koblar (Themar, Kalan) 35, 3:4 Vitek (Steber, Polodna) 58. Sędziował Sebastian Kryś z Katowic oraz Bartosz Kaczmarek z Bytomia. Kary: 8 i 10. Widzów: 1.300
RE-PLAST UNIA: Saunders - Pretnar, Wanacki, Themar, Kalan, Koblar - Bezuska, Luza, Przygodzki, Trandin, Kowalówka - Zatko, Saur, Malicki, Wanat, Protasenja - P. Noworyta, M. Noworyta, Raszka, Krzemień, Piotrowicz. Trener: Nik Zupanćić.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy