HOKEJ NA LODZIE. Złe miłego początki...

16 listopada 2018 Autor: png
Kolejnym rywalem oświęcimian będzie bytomska Polonia. To spotkanie rozegrane zostanie już w najbliższą niedzielę. Fot. (png)

Kolejnym rywalem oświęcimian będzie bytomska Polonia. To spotkanie rozegrane zostanie już w najbliższą niedzielę. Fot. (png)

W daleką podróż przez niemal całą Polskę wyruszyli dziś oświęcimscy hokeiści. Celem była gdańska hala "Olivii". Podopieczni Jirziego Sejby pojechali z zamiarem zrewanżowania się Automatyce za porażkę poniesioną z tym zespołem na własnym lodzie 3:6. Dziś o ligowe punkty walczono także na czterech innych lodowiskach.

W Gdańsku zaczęło się znakomicie dla gospodarzy. Unici „nie zdążyli wyjść z autobusu”, a już przegrywali 1:0. W 32 sekundzie Petr Polodna zaskoczył Michala Fikrta uderzeniem z backhandu. Stracony gol mocno podrażnił przyjezdnych. Z nadgarstka wyrównał Andriej Themar, a jeszcze przed pierwszą przerwą Unia za sprawą Dariusza Gruszki wykorzystała grę w liczebnej przewadze i objęła prowadzenie.


W drugiej tercji podopieczni Jirziego Sejby poszli za ciosem. Najpierw Dariusz Wanat dokładnie przymierzył z okolic bulika, a później Themar (Unia w przewadze) znalazł lukę między parkanami bramkarza Automatyki. W ostatniej odsłonie oświęcimianie kontrolowali wydarzenia na lodzie i ostatecznie pewnie zwyciężyli 2:4. Gol dla gdańszczan na 6 sekund przed końcową syreną niczego już nie zmienił. Brawo!


O meczu w Gdańsku trzeba szybko zapomnieć. Wszak już w najbliższą niedzielę biało-niebieskich czeka kolejny ważny pojedynek. Rywalem Unii będzie bytomska Polonia. Początek zaplanowano na godz. 17. Faworytem są gospodarze, ale nie może być mowy o lekceważeniu przeciwnika. Pamiętajmy, że w w pierwszym spotkaniu Polonia pokonała oświęcimian we własnej hali 5:4 po dogrywce.

MH AUTOMATYKA Gdańsk - UNIA OŚWIĘCIM 2:4 (1:2, 0:2, 1:0)
Bramki: Polodna (Steber, Danieluk) 0.32, 1:1 Themar (Vehmanen, Kiiholma) 9.06, 1:2 Gruszka (Jeżek, S. Kowalówka) 17.22, 1:3 Wanat (Adamus, Saur) 27.11, 1:4 Themar (Vehmanen) 34.24, 2:4 Tiesukiewicz (Vitek) 59.54. Sędziował: Bartosz Kaczmarek jako główny oraz Dawid Pabisiak i Dariusz Pobożniak. Kary: 8 i 14.
AUTOMATYKA: Cariegorodcew - Chalupa, Maly, Danieluk, Polodna, Steber - Ałeksiuk, Dolny, Marzec, Rożkow, Vitek - Kantor, Pastryk, Stasiewicz, Pesta, Strużyk - Tielsukiewicz, Lehmann, Smal, Wróbel, Rompkowski.
UNIA: Fikrt - Saur, Vehmanen, Themar, Tabacek, Kiilholma - Jeżek, Bezuska, Gruszka, Danecek, S. Kowalówka – A. Kowalówka, Gabryś, Malicki, Wanat, Piotrowicz oraz Adamus, Paszek.

Wyniki XX kolejki PHL:GKS Tychy - TatrySki Podhale Nowy Targ 4:1 (1:0, 0:0, 3:1)
KH Energa Toruń - JKH GKS Jastrzębie 3:1 (1:2, 0:0, 2:1)
PGE Orlik Opole - Węglokoks Kraj Polonia Bytom 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)
Zagłębie Sosnowiec - Comarch Cracovia 0:9 (0:2, 0:5, 0:2)
Awansem: Tauron KH GKS Katowice - Kadra PZHL U-23 16:1 (3:0, 6:1, 7:0)
Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
korek, 17.11.2018 10:38
W niedziele wysokie zwyciestwo unii.