HOKEJ NA LODZIE. Złe miłego początki w Toruniu

21 października 2019 Autor: png
Oświęcimianie przywieźli trzy punkty z wyjazdowego spotkania w Toruniu, a już we wtorek będą na własnym lodzie podejmowali Lotos PKH Gdańsk. Fot. (png)

Oświęcimianie przywieźli trzy punkty z wyjazdowego spotkania w Toruniu, a już we wtorek będą na własnym lodzie podejmowali Lotos PKH Gdańsk. Fot. (png)

Z niewiarygodną siłą mknie do przodu hokejowa karuzela. Ligowy maraton rozkręcił się na dobre. Biało-niebiescy mają prawo odczuwać zmęczenie, bo raz po raz przemierzają całą Polskę. Po wizycie w Gdańsku wrócili do Oświęcimia na mecz z JKH GKS Jastrzębie, a już 48 godzin później walczyli o punkty w Toruniu.

W grodzie Kopernika nie byli sami i mogli liczyć na głośny doping swoich fanów. Do Torunia organizowany był bowiem wyjazd przez najwierniejszych kibiców Unii. Spotkanie rozpoczęło się jednak fatalnie, bo to miejscowi za sprawą Bartosza Fraszki objęli prowadzenie. Napastnik torunian wykorzystał sytuację jeden na jeden z Clarke'm Saundersem i backhandem posłał krążek do siatki.

Oświęcimianie jednak błyskawicznie doprowadzili do remisu. Atomowym uderzeniem popisał się słowacki obrońca Re-Plast Unii - Miroslav Zatko. Losy pojedynku rozstrzygnęły się praktycznie w drugiej tercji. Najpierw Sebastian Kowalówka, a później Andriej Themar wyprowadzili gości na dwubramkowe prowadzenie. Na krótko przed końcem pojedynku czwartego gola zdobył Aleksiej Trandin i wszystko było już jasne.

Dzięki toruńskiej wygranej oświęcimianie awansowali na trzeciej miejsce w tabeli. Mają tyle samo punktów, co tyski GKS (przy dwóch grach więcej) i "oczko"straty do lidera z Jastrzębia. Na odpoczynek nie ma jednak czasu. Już we wtorek (22 października) czekają nas kolejne hokejowe emocje. Podopieczni Nika Zupancića i Michala Fikrta zmierzą się na własnym lodzie z Lotosem PKH Gdańsk. Początek zaplanowano na godz. 18.

W pozostałych meczach XIII kolejki ekstraligi:
KH Podhale Nowy Targ - Naprzód Janów 8:0 (1:0, 4:0, 3:0)
JKH GKS Jastrzębie - Zagłębie Sosnowiec 7:0 (1:0, 2:0, 4:0)
Comarch Cracovia - GKS Tychy 2:5 (2:3, 0:1, 0:1)
Tauron HC GKS Katowice - Kadra PZHL U-23 (24 października, godz. 18)

KH ENERGA Toruń - RE-PLAST UNIA Oświęcim 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Bramki: 1:0 Fraszko 04.17, 1:1 Zatko (Protasenja) 07.02, 1:2 Kowalówka (Trandin, Przygodzki) 27.47, 1:3 Themar (Kalan, Koblar) 35.21, 1:4 Trandin (Koblar, Przygodzki) 55.23. Sędziowali: Patryk Pyrskała, Mariusz Smura (jako główni) oraz Paweł Kosidło, Wiktor Zień (jako liniowi). Kary: 2 i 8. Widzów: 1.300.
RE-PLAST UNIA: Saunders - Bezuska, Luza, Kowalówka, Trandin, Przygodzki - Wanacki, Pretnar, Koblar, Kalan, Themar - Zatko, P. Noworyta, Protasenja, Wanat, Malicki - M. Noworyta, Prusak, Krzemień, Raszka. Trener: Nik Zupanćić.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy

 

Pozostałe aktualności

Miejsce na reklamę
Notice: Undefined variable: weboskiLink6 in /o24.pl/tpl/page/modules/right-col.php on line 65
Miejsce na reklamęMiejsce na reklamęwww.optifloor.plMiejsce na reklamęMiejsce na reklamęMiejsce na reklamęMiejsce na reklamę
Notice: Undefined variable: weboskiLink5 in /o24.pl/tpl/page/modules/right-col.php on line 76