HOKEJ NA LODZIE. Znamy termin inauguracji

12 lipca 2018 Autor: png
Rozgrywki Polskiej Hokej Ligi w nowym sezonie wystartują 14 września. Fot. Szymon Chabior

Rozgrywki Polskiej Hokej Ligi w nowym sezonie wystartują 14 września. Fot. Szymon Chabior

14 września wystartują rozgrywki hokejowej ekstraligi w sezonie 2018/19. Taką decyzję podjął zarząd Polskiego Związku Hokeja na Lodzie. Szczegółowy terminarz nie jest jeszcze znany. Ma to bowiem związek z procesem licencyjnym. Póki co, na stosowne uprawnienie czeka jeszcze klub z Torunia, który jest beniaminkiem PHL.

Oświęcimianie po przygotowaniach "na sucho", przebywają obecnie na urlopach. Biało-niebiescy wrócą do zajęć 23 lipca. W sierpniu rozegrają siedem sparingów. Pierwszym sprawdzianem będzie mecz na własnym lodzie z krakowskimi "Pasami". To spotkanie zaplanowano na 2 sierpnia. Na stanowisku trenera pozostaje Jirzi Sejba i to jest niewątpliwie znakomita informacja dla wszystkich kibiców Unii.

Tymczasem trenerzy reprezentacji do lat 20 - Piotr Sarnik i Krzysztof Majkowski powołali szeroką kadrę na pierwsze w tym sezonie zgrupowanie. Po badaniach w Warszawie, mają trenować w Katowicach. Na zakończenie zgrupowania udadzą się do Słowenii, gdzie rozegrają mecze kontrolne. Polacy zaprezentują się przed kibicami w Jesenicach.

W gronie powołanych są młodzi hokeiści z Oświęcimia. Z biało-czerwonymi do nowego sezonu będzie się przygotowywał bramkarz - Sebastian Lipiński oraz obrońcy - Kamil Klocek i Miłosz Noworyta. Na liście rezerwowych jest bramkostrzelny napastnik UKH Unii - Michał Magiera.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
korek, 14.07.2018 23:38
Widzimy się 14 września na chemików 4.