HOKEJ NA LODZIE. Znokautowani na początku drugiej tercji

16 września 2017 Autor: png
Unia wysoko przegrała w pierwszym meczu przed własną publicznością. Fot. Szymon Chabior.

Unia wysoko przegrała w pierwszym meczu przed własną publicznością. Fot. Szymon Chabior.

W drugim, a pierwszym na swoim lodowisku meczu nowego sezonu hokeiści Unii ulegli Tauronowi KH GKS Katowice 1:6. Bolesny dla oświęcimian był początek drugiej tercji. Wówczas rozstrzygnęły się losy tego pojedynku. "Gieksa" w odstępie niespełna pięciu minut zdobyła aż cztery gole!

Wynik spotkania w Oświęcimiu otworzył Jakub Wanacki, który zaskoczył Michala Fikrta uderzeniem przy "długim" słupku. Nadzieję w oświęcimskie serca wlała najlepsza w ekipie gospodarzy trzecia formacja. Obrońcom "Gieksy" uciekł Dariusz Wanat, który idealnie dograł do Patryka Malickiego, a ten z bliska posłał krążek do bramki.

Unia mogła po pierwszej odsłonie prowadzić, ale kompletnie zawodziła podczas okresów gry w liczebnej przewadze. Na początku drugiej tercji Ślązacy wyprowadzili cztery nokautujące ciosy po których podopieczni Josefa Dobosza już się nie podnieśli. Końcowy wynik podczas gry w przewadze ustalił Oskar Krawczyk.

Biało-niebiescy zajmują przedostatnie miejsce w tabeli ekstraligi i tylko lepszym bilansem bramkowym wyprzedzają SMS PZHL Katowice. Z kompletem zwycięstw prowadzi Podhale, przed Tychami, Comarch Cracovią i JKH GKS Jastrzębie. Już w niedzielę kolejna seria gier. Unia wybiera się do Gdańska na spotkanie z Automatyką. Początek o godz. 17.

W innych meczach:
Polonia Bytom - Comarch Cracovia 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
TatrySki Podhale Nowy Targ - SMS PZHL Katowice 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)
JKH GKS Jastrzębie- MH Automatyka Gdańsk 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)
PGE Orlik Opole - Naprzód Janów 4:5 (1:0, 1:1, 2:4)

UNIA Oświęcim - TAURON KH GKS Katowice 1:6 (1:1, 0:4, 0:1)
Bramki: 0:1 Wanacki (Wronka) 4.33, 1:1 Malicki (Wanat, Paszek) 11.19, 1:2 Martinka (Łopuski, Gruszka) 20.13, 1:3 Themar (Cakajik, Strzyżowski) 21.17, 1:4 Łopuski (Wanacki) 23.46, 1:5 Themar (Fraszko) 24.59, 1:6 Krawczyk (Majoch) 59.06. Sędziował Paweł Breske oraz Wojciech Moszczyński i Sławomir Szachniewicz. Kary: 10 i 16. Widzów: 1100.
UNIA: Fikrt - A. Kowalówka, Vosatko, Riha, Danecek, S. Kowalówka - Gabryś, Iwaniak, Tabacek, Haas, Piotrowicz - Gębczyk, Saur, Malicki, Paszek, Wanat. Trener: Josef Dobosz.
KH GKS: Kosowski - Grof, Martinka, Gruszka, Wronka, Łopuski - Wanacki, Cakajik, Malasiński, Rohtla, Strzyżowski - Rąpała, Zieliński, Fraszko, Sawicki, Themar - Nowak, Nahuńko, Majoch, Krawczyk. Trener: Tom Coolen.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
oświęcimer, 17.09.2017 12:03
W Oświęcimiu nie ma już środowiska dla poważnego, profesjonalnego sportu. Przykład pierwszy z brzegu. Zachorował jedyny lekarz sportowy w mieście i wszystkie sekcje są sparaliżowane. Chwierut przehandlował ludzi za chodniki :(
hotin, 16.09.2017 20:21
Hokej się w Oświęcimiu skończył w momencie przejęcia władzy przez Platformę z nazwy Obywatelską!Unia była mocna za komuny, a PO ją zmiotła niewidzialną ręką lokalnego biznesu.
korek, 16.09.2017 11:30
Jakie dno. Po prostu Katowice mają lepszy skład i tyle. Byłem na meczu wczoraj i w pewnych momentach walczyli. Mam nadzieję że w następnych meczach będzie lepiej.
ksunia, 16.09.2017 09:46
dno, dno, dnooooooooo