HOKEJ NA LODZIE. Zwycięstwo do zapomnienia

15 stycznia 2021 Autor: png
Hokeiści Re-Plast Unii pokonali na swojej tafli Stoczniowca, ale swoją postawą nie zachwycili. W niedzielę biało-niebiescy zagrają z Tychami. Fot. (png)

Hokeiści Re-Plast Unii pokonali na swojej tafli Stoczniowca, ale swoją postawą nie zachwycili. W niedzielę biało-niebiescy zagrają z Tychami. Fot. (png)

Zamykający tabelę hokejowej ekstraligi gdański Stoczniowiec był dzisiejszym rywalem naszpikowanej zagranicznymi gwiazdami ekipy wicemistrzów Polski. Biało-niebiescy zwyciężyli ostatecznie 3:1, ale męczyli się okrutnie. Decydujący cios zadali, kiedy trener Stoczniowca wycofał bramkarza.

W zespole prowadzonym przez Kevina Constantine oficjalny debiut zaliczył Gilbert Brule. Gracza z tak „mocnymi papierami” w Oświęcimiu jeszcze nie było. Kanadyjski napastnik ma na swoim koncie aż 299 gier w NHL i w swoim dorobku brązowy medal ostatniej olimpiady zdobyty z reprezentacją „Klonowego Liścia”.

Tymczasem to gdańszczanie po pierwszej części cieszyli się z iście sensacyjnego prowadzenia. Gospodarzom udało się przetrzymać osłabienie (na ławce kar Luka Kalan), ale 4 sekundy po wyjściu Słoweńca na lód do siatki trafił Mateusz Rompkowski. Na przełomie pierwszej i drugiej tercji „Stocznia” grała w podwójnej przewadze, jednak wynik się nie zmienił.

Bramkę gości odczarował Teddy Da Costa, który ładnie przymierzył z okolic bulika. Zaledwie osiem sekund później Re-Plast Unia objęła prowadzenie. Brett McKenzie wykorzystał sytuację jeden na jeden z bramkarzem. Jak się później miało okazać wynik 2:1 utrzymał się praktycznie do ostatniej syreny.

Trener gości zagrał jeszcze va-banque i wycofał bramkarza. Wówczas do pustej bramki przymierzył Ryan Glenn. Po słabym meczu Re-Plast Unia pokonała Stoczniowca Gdańsk 3:1 i jest to jedyna dobra wiadomość dla wszystkich fanów biało-niebieskich. W niedzielę rywal będzie znacznie trudniejszy. Do Oświęcimia zawita tyski GKS.

RE-PLAST UNIA Oświęcim - STOCZNIOWIEC Gdańsk 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Bramki: 0:1 Mateusz Rompkowski (Mocarski, Zając) 14.48, 1:1 Da Costa (Oriechin, Sherbatov) 24.16, 2:1 McKenzie (Zatko, Kalan) 24.24, 3:1 Glenn (Kalan) 58.48. Sędziowali: Sebastian Kryś, Mariusz Smura (jako główni), Mateusz Bucki, Marcin Młynarski (jako liniowi). Kary: 31 (w tym 25 minut dla Victora Bartleya za niesportowe zachowanie) i 4. Mecz bez udziału publiczności.
RE-PLAST UNIA: Saunders - Glenn, Luza, Sherbatov, Da Costa, Oriechin - Bartley, Pretnar, McKenzie, Kalan, Brule - Zatko, P. Noworyta, Garszyn, Trandin, Koblar - M. Noworyta, Kowalówka, Krzemień, Przygodzki oraz Malicki. Trener: Kevin Constantine.


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy