HOKEJ NA LODZIE. Zwycięstwo pod Wawelem, czyli skuteczna pogoń!

02 października 2019 Autor: png
Oświęcimianie odnieśli już czwarte zwycięstwo z rzędu. We wtorek pokonali na wyjeździe Comarch Cracovię po rzutach karnych. Fot. Szymon Chabior

Oświęcimianie odnieśli już czwarte zwycięstwo z rzędu. We wtorek pokonali na wyjeździe Comarch Cracovię po rzutach karnych. Fot. Szymon Chabior

Z dwoma punktami wrócili do domu hokeiści Re-Plast Unii z wyjazdowego meczu w Krakowie. Biało-niebiescy pokonali Comarch Cracovię po rzutach karnych, choć po dwóch tercjach "Pasy" prowadziły 2:0. Podopieczni Nika Zupancića i Michala Fikrta zajmują czwarte miejsce w tabeli ekstraligi.

Po pierwszej bezbramkowej tercji, w drugiej na odległość dwóch trafień odskoczyli krakowianie. Gospodarze potrafili wykorzystać okresy gry w liczebnych przewagach. Najpierw zrobili użytek z podwójnej (Ondrej Mikula), a po chwili z pojedynczej (w zamieszaniu Sebastian Brynkus). Biało-niebiescy także grali w podwójnej przewadze, ale rezultat przed drugą przerwą nie uległ już zmianie.

Goście ambitnie szukali jednak goli i ich cierpliwość została nagrodzona w trzeciej partii. Złapali kontakt za sprawą wszędobylskiego Dariusza Wanata, a na niewiele ponad trzy minuty przed końcem do wyrównania doprowadził Gregor Koblar. Rozstrzygnięcia nie przyniosła dogrywka podczas której najlepszą okazję zmarnował Ales Jeżek. Były zawodnik Unii pomylił się w sytuacji jeden na jeden z bramkarzem.

O wszystkim musiały zatem decydować najazdy w których skuteczniejsi byli oświęcimianie. Decydującego karnego na wagę dwóch punktów wykorzystał Aleksiej Trandin. Tymczasem już w najbliższą niedzielę czeka nas prawdziwy hit. Oświęcimianie zagrają na wyjeździe z mistrzami Polski i liderem tabeli - GKS Tychy. Początek zaplanowano na godz. 17.

Comarch Cracovia - Re-Plast Unia Oświęcim 2:3 po rzutach karnych (0:0, 2:0, 0:2, 0:0 dogrywka, 0:2 karne)
Bramki: 1:0 Mikula (Kapica) 23.26, 2:0 Brynkus (Drzewiecki, Domogała) 24.24, 2:1 Wanat (P. Noworyta, Protasenja) 44.15, 2:2 Koblar (Luza) 56.54, 2:3 Trandin (decydujący karny) 65.00. Sędziowali: Przemysław Kępa, Mariusz Smura (jako główny) oraz Piotr Matlakiewicz, Andrzej Nenko (jako liniowi). Kary: 8 i 18 (w tym 10 minut za niesportowe zachowanie dla Themara). Widzów: 500.
CRACOVIA: Kopriva - Gajor, Bychawski, Bepierszcz, Kalinowski, Dziurdzia - Dąbkowski, Jeżek, Kapica, Bryniczka, Mikula - Rompkowski, Gula, Drzewiecki, Domogała, Brynkus - Gosztyła, Bezwiński, Augustyniak, Kamiński. Trener: Rudolf Rohacek.
RE-PLAST UNIA: Saunders - Pretnar, Wanacki, Koblar, Kalan, Themar - Luza, Bezuska, Przygodzki, Trandin, S. Kowalówka - Zatko, Saur, Krzemień, Wanat, Protasenja - P. Noworyta, M. Noworyta, Prusak, Dudkiewicz, Malicki. Trener: Nik Zupancič.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Unia, 02.10.2019 12:45
W Tychach tylko zwyciestwo!