HOKEJ NA LODZIE. Zwycięstwo w Bytomiu, ale nerwówka na własne życzenie

04 lutego 2014 Autor: (SLR)

Hokeiści Aksam Unii przerwali złą passę i z kompletem punktów wracają z Bytomia. Kiedy na 0:3 podwyższył Jarosław Różański wydawało się, że będzie to dla podopiecznych Petera Mikuli mecz z cyklu lekkich, łatwych i przyjemnych. Tymczasem wynik do końcowej syreny był sprawą otwartą.

Wynik meczu w Bytomiu otworzył Wojciech Wojtarowicz. Fot. (slr)

Wynik meczu w Bytomiu otworzył Wojciech Wojtarowicz. Fot. (slr)

To zaległe spotkanie z XXXIII kolejki Polskiej Hokej Ligi. Wszystko zaczęło się planowo, bo Wojciech Wojtarowicz poprawił uderzenie Wojciecha Stachury i goście cieszyli się z prowadzenia. Później z nadgarstka przymierzył Roman Tvrdoń, a już po 14 sekundach gry w drugiej tercji było 0:3 dla Aksam Unii. Biało-niebiescy grali wówczas w liczebnej przewadze.

Gospodarze nie zamierzali jednak rezygnować i Jakub Stasiewicz backhandem pokonał Michala Fikrta. Przed drugą przerwą na listę strzelców wpisał się jeszcze Roman Tvrdoń (Aksam Unia) i Drew Akins (Polonia). Nerwowo zrobiło się w końcówce, kiedy bytomianie - za sprawą Radka Meidla - zdobyli kontaktowego gola. Trener Miroslav Ihnacak zdecydował się jeszcze w ostatniej minucie na manewr z wycofaniem bramkarza, ale wynik nie uległ już zmianie.

POLONIA Bytom - AKSAM UNIA Oświęcim 3:4 (0:2, 2:2, 1:0)

Bramki: 0:1 Wojtarowicz (Stachura) 04.31, 0:2 Tvrdoń (Lipina, Bepierszcz) 13.03, 0:3 Różański (Gabryś, Jaros) 20.14, 1:3 Stasiewicz (Wróbel, Wardecki) 31.36, 1:4 Tvrdoń (Gabryś, Gabris) 35.08, 2:4 Akins (Fabry, Meidl) 37.30, 3:4 Meidl (Valecko, Wróbel) 55.15. Sędziowali: Sebastian Molenda (Warszawa) oraz Grzegorz Klich i Piotr Matlakiewicz. Kary: 8 i 4.

POLONIA: Okolicany - Kantor, Banaszczak, Salamon, Słodczyk, Łucznikow - Owczarek, Valecko, Fabry, Akins, Meidl - Wardecki, Bychawski, Kłaczyński, Wróbel, Dołęga - Stępień, Wieczorek, Bajon, Stasiewicz. Trener: Miroslav Ihnacak.

AKSAM UNIA: Fikrt - Gabryś, Gabris, Barinka, Różański, Jaros - Jakes, Ciura, Bepierszcz, Lipina, Tvrdoń - Piekarski, Zosiak, Wojtarowicz, Stachura, Adamus - Połącarz, Urbańczyk, Fiedor. Trener: Peter Mikula.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy