HOKEJ NA LODZIE. Zwycięstwo w meczu za podwójną stawkę

01 lutego 2018 Autor: png
Unia jest bardzo blisko zrealizowania celu, czyli zajęcia szóstego miejsca przed fazą play-off. Fot. Szymon Chabior

Wszyscy doskonale zdawali sobie sprawę ze stawki dzisiejszego pojedynku w Oświęcimiu. Podopieczni Jirziego Sejby podejmowali gdańską Automatykę, a zwycięstwo bardzo poważnie przybliżało do upragnionego szóstego miejsca. Ostatecznie Unia wygrała, a Michal Fikrt zachował zerowe konto strat. Do zakończenie sezonu zasadniczego biało-niebieskim pozostały już tylko trzy pojedynki.

Pierwsza tercja to wzajemne badanie. Gospodarze przeważali i częściej gościli pod gdańską bramką. Na gole kibice się jednak nie doczekali. Za to już po 86 sekundach drugiej odsłony oświęcimianie objęli prowadzenie. Jerzy Gabryś uruchomił Damiana Piotrowicza, a ten w szkolny sposób poradził sobie z obrońcą i umieścił krążek pod poprzeczką bramki Tomasza Witkowskiego.

Unia mogła i powinna zapewnić sobie zwycięstwo już w drugiej odsłonie. Biało-niebiescy aż pięciokrotnie grali w przewadze, ale wynik nie ulegał zmianie. Skromne prowadzenie 1:0 utrzymało się do drugiej przerwy. Inna sprawa, że z dużym szczęściem interweniował gdański golkiper.

W ostatnich 20 minutach oświęcimianie wyprowadzili dwa rozstrzygające ciosy. W 52 minucie Martin Kasperlik zaskoczył zasłoniętego bramkarza Automatyki i w tym momencie przyjezdni znaleźli się "pod ścianą". Goście nie byli już w stanie odwrócić losów tego pojedynku. Końcowy rezultat strzałem do pustej bramki ustalił nowy nabytek Unii. Mowa o Dawidzie Maciejewskim, który ostatnio reprezentował barwy ...Automatyki Gdańsk.

UNIA Oświęcim - MH AUTOMATYKA Gdańsk 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Bramki: 1:0 Piotrowicz (Gabryś) 21.26, 2:0 M. Kasperlik (Tabacek) 51.59, 3:0, Maciejewski (Tabacek) 59.53. Sędziowali: Sebastian Kryś i Tomasz Radzik (główni), Wojciech Moszczyński, Sławomir Szachniewicz (liniowi). Kary: 2 i 26 (w tym 10 minut za niesportowe zachowanie dla Krzysztofa Kantora). Widzów: 500.
UNIA: Fikrt - Bezuska, Saur, S. Kowalówka, Danecek, O. Kasperlik - Gabryś, Maciejewski, M. Kasperlik, Tabacek, Piotrowicz - Gębczyk, Vosatko, Paszek, Rufer, Wanat oraz Wojtarowicz, Malicki. Trener: Jirzi Sejba.