HOKEJBALL. Oświęcimianin w biało-czerwonej bramce

30 czerwca 2018 Autor: png
Filip Płonka z UKH Unii został wybrany najlepszym zawodnikiem polskiej drużyny w meczu z USA hokejballowego "Pucharu Świata".  Fot. nadesłane

Filip Płonka z UKH Unii został wybrany najlepszym zawodnikiem polskiej drużyny w meczu z USA hokejballowego "Pucharu Świata". Fot. nadesłane

Polska reprezentacja uczestniczy w rozgrywanych w Czechach zawodach "Pucharu Świata" w hokejballu juniorów do lat 16. Biało-czerwoni w Prerovie i Żlinie spotykają się ze światowymi potęgami. Naszej bramki strzeże golkiper UKH Unii Oświęcim - Filip Płonka, który został uznany najlepszym graczem polskiej drużyny.

W pierwszym spotkaniu Polacy przegrali ze Szwajcarami 1:6 (1:2, 0:2, 0:2). Jedynego gola w tym meczu strzelił Mateusz Filipowicz, zaś asystę na swoim koncie zapisał Jakub Kurandy. Właśnie Filipowicz został uznany najlepszym zawodnikiem w polskim zespole.

Później przyszła porażka 1:5 (0:2, 1:2, 0:1) z USA, a Filipa Płonkę uznano najlepszym zawodnikiem polskiej reprezentacji. Z gospodarzami - Czechami nasi hokeiści na lodzie (rywale specjalizują się w hokejballu - przyp. aut) Polacy przegrali 0:9 (0:3, 0:2, 0:4), a dziś przed południem ulegli Kanadzie 0:11 (0:4, 0:2, 0:5).

Polacy w spotkaniu z Kanadyjczykami wystąpili w składzie: Płonka - Guzik, Florczak, Jaracz, Surma, Frankiewicz, Kurandy, Bilas, Klaja, Bienek, Proczek, Wróbel, Hopp, Wytrykus, Filipowicz, Skrzek.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy