ICE CROSS. Młodzi hokeiści w nowej roli. Adrian Ziober na najwyższym podium!

06 czerwca 2019 Autor: png
Adrian Ziober z UKH Unii wygrał zawody z serii "Blade Cup XL 2019" w kategorii QUICK. Fot. nadesłane/zbiory UKH Unii

Adrian Ziober z UKH Unii wygrał zawody z serii "Blade Cup XL 2019" w kategorii QUICK. Fot. nadesłane/zbiory UKH Unii

Wyjątkowo udane były dla młodych oświęcimian ice-crossowe zawody "Blade Cup XL", które rozgrywano na lodowisku opolskiego Orlika. Ice Cross to widowiskowe wyścigi na lodzie po wcześniej utworzonym torze przeszkód. Zawodnicy ścigają się w pełnym stroju hokejowym tylko bez kija.

W tegorocznej edycji turnieju uczestnicy wystąpili w czterech kategoriach wiekowych - FAST (roczniki 2003/04), SPEED UP (2005/06), QUICK (2007/09) oraz MINI (2010 i młodsi). Impreza rozpoczynała się od indywidualnych kwalifikacji.

Każdy zawodnik pokonywał samodzielnie tor przeszkód z pomiarem czasowym. Później, na podstawie wyników "czasówek", zawodnicy byli dobierani do wyścigów czwórkami. Z kolei wyścigi w czwórkach ustaliły ostateczną klasyfikację w zawodach.

W wyścigach wzięło udział czterech zawodników UKH Unii Oświęcim - Adrian Ziober, Jan Połącarz (kategoria QUICK) oraz Karol Furman, Jakub Nagy (kategoria MINI). Kategorię Quick bezapelacyjnie wygrał Adrian Ziober. Już w wyścigach czasowych pokazał klasę, zajmując pierwsze miejsce w gronie 37 uczestników.

- Każdy kolejny wyścig czwórek Adrian Ziober kończył na pierwszym miejscu, co doprowadziło go do wielkiego finału - cieszy się prezeska UKH Unii Oświęcim, Katarzyna Kot. - W finale pokonał swoich kolegów i w efektownym stylu wygrał całe zawody z serii "Blade Cup XL 2019". Świetny wynik w tej kategorii wiekowej osiągnął także Janek Połącarz, który jako jeden z najmłodszych po bardzo zaciętej walce odpadł w ćwierćfinale. Natomiast Karol Furman (kategoria MINI) odpadł dopiero w półfinale, zaś Kuba Nagy w ćwierćfinale - dodaje Katarzyna Kot.

Ice Cross staje się coraz bardziej popularną dyscypliną sportu w Polsce zwłaszcza wśród hokeistów. Tego typu zawody pomagają w poszukiwaniu młodych talentów, które w przyszłości mogą reprezentować kraj na arenie międzynarodowej. To także okazja do przygotowania się do ewentualnego startu w ice-cross downhillu, gdzie rywalizacja odbywa się na specjalnym torze zjazdowym.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy