INTERWENCJA. W Dworach czekają na autobus - ZOBACZ FILM

05 sierpnia 2013 Autor: PLIN

Mieszkańcy najodleglejszych przysiółków w Dworach skarżą się, że dojazd do centrum Oświęcimia jest nie lada sztuką. Czują się odcięci od świata. Mówią, że autobusy kursują tutaj zdecydowanie za rzadko. Swój punkt widzenia przedstawia prezes MZK Kazimierz Tobiczyk. Czy kompromis jest możliwy? Wiceprezydent Andrzej Bojarski zapowiada, że urzędnicy raz jeszcze przyjrzą się sprawie.

INTERWENCJA. W Dworach czekają na autobus - ZOBACZ FILM

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Marek Nazarowski, 09.08.2013 18:52
@MZK: Autobusy nie muszą być pięćdziesięcioma miejscami siedzącymi. Czasami lepiej jest puścić częściej kilka mniejszych jednostek, np. 15 - miejscowe busy. Na przedmieścia Tychów jeżdżą takie właśnie busiki, więc pewnie to się opłaca. A jak busy zaczną jeździć o sensownych porach, tzn tak, by móc dojechać do centrum przed 5.30, przed 6.00, przed 6.30, przed 7.00 czy przed 8.00 i po ośmiu godzinach będzie też parę kursów powrotnych to część mieszkańców nie tylko Dworów (którychkolwiek zresztą) chętnie przesiądzie się z własnych samochodów na komunikację miejską. Sam do pracy jeżdżę autobusem ale tylko dlatego że mam dogodne połączenie na wszystkie zmiany. Na Dworach, w Monowicach, w Babicach, w Osieku itp. też mieszkają ludzie!
Andy, 09.08.2013 12:29
MZK czy jak ci tam. Nie ma nigdzie tak, że wszystkie linie są opłacalne. Nie ma samorządowego przewoźnika w Europie żeby nie wymagał zewnętrznych dotacji, chyba że stworzy mu się infrastrukturę dodatkowych możliwości zarobkowych. Zamiast ubikacji za setki tysiecy złotych może np. trzeba było doinwestować spółkę i zbudować myjnię dla autobusów. Zarobi na siebie na 200%. Kierowcy obwożący wycieczki nie mogą zrozumieć dlaczego nie ma takiego przybytku w pobliżu Muzeum. I tak można wyliczać. Żeby być w obiegu spółka musi inwestować w siebie.
MZK, 09.08.2013 11:31
<p>do agata jurka Babo powiem Ci tak: kierowca czeka 10-15 min tam bo ma przerwe on jeździ 8 godzin i ma do tego prawo a jak ci coś nie pasuje to se kup rower i se nim jeździj albo zdaj prawo jazdy a autobus dla 2-3 ludzi nie bedzie jeździł bo to nie jest opłacalne</p>
snikers, 07.08.2013 22:27
do dworas dwory drugie zaczynaja sie za mostem w kierunku przeciszow las a to sa dwory czyli oswiecim
Dziunkaa, 06.08.2013 22:21
Do Jan dokonale wiem o tym, ze to gmina Libiąż sępi. I tylko podatki łaczą nas z Libiążem, bo nawet autobusu do Chrzanowa nam zabrali!
dworus, 06.08.2013 20:31
<p>Do dworas;Lecz sie przygłupie,albo daj mi sw&oacute;j adres ,to cię wyleczę (...)!!!!</p>
Jan, 06.08.2013 12:56
<p>Do "Dziunkaa" - za transport odpowiada gmina do kt&oacute;rej odprowadzasz podatki. Przy wyborach "ukarać". Swoją drogą podatki to chyba jedyna rzecz, kt&oacute;ra łączy Gromiec z Libiążem.</p>
ala, 06.08.2013 11:00
ja powiem jedno, Bojarski jest naprawdę ok. jak on sie tym zajmie coś wymysli! Nam pomógł i mało tego pilotował sprawę już po jej rozwiazaniu czy aby napewno ok wszystko! W porzadku facet! w koncu ktoś odpowiedni na tym stołku! a swoja drogą fakt na Dwory mało połączeń. np dojechac z dworca to niebardzo jest czym!
Dziunkaa, 06.08.2013 10:33
A co z Gromcem? O tym nikt nie wspomni? Zostaliśmy prawie całkowicie odcieci od Oświęcimia? Ludzie nie mają jak do pracy z pracy dojechać, co za czasy, masz prace ale nie masz się do niej jak dostać, chyba faktycznie kupić samolot! Czemu Gromiec jest taki zapomniany, bo to ani zabardzo Chrzanowski powiat, bo daleko, a co ma się nami Oświęcim interesować. Ani proźby nie pomogły, to co pomaga na naszą władze? Groźby chyba jedynie! Ja się pytam na co idą nasze podatki, skoro wszyscy mówią że nie ma pieniędzy, a nigdzie ich nie widać!
bolek, 06.08.2013 09:24
Obecywanie to już norma w Peło.
NANI II, 06.08.2013 09:11
Tobiczykowi już dawno powinni podziękować. Ten facet z myśleniem i zarządzaniem firmą zatrzymał się w tamtej epoce. To i tak dobrze, że chociaż dojrzał do tego, żeby wymienić autobusy na nowe, bo pewno gdyby nie rada jeździłby jeszcze Ikarusami. Jaki prezes takie i całe to MZK. Najlepiej mu wychodzi podwyżka biletów. Ciekawe kiedy następna?
Jan, 06.08.2013 08:43
Pomysł z przedłużeniem linii numer 3 do Bajcarek bardzo dobry. Na Dwory II tej linii nie puszczać skoro Gmina nie chce płacić. Wyborcy w gminie będą wiedzieli komu to zawdzięczają.
mieszkaniec, 05.08.2013 21:10
Panie Tobiczyk.(dotyczy Pana ostatniej wypowiedzi) Co ma do tego gmina, skoro Bajcarki i Pasternik należą do miasta? A po drugie co Pan mówi o rentowności kursów jak na Dwory pętla jadą dwa autobusy jeden za drugim wioząc powietrze a za kilka minut za nimi jechało 23, żadnego z nich nie da się przedłużyć o kilka kilometrów skoro skasowano linię 23.?Może powinien Pan oraz Ktoś , kto o tym decyduje poczytać jakieś podstawy ekonomii.
P_r_z_e_m_o, 05.08.2013 20:35
<p>Z tymi autobusami, kolejami itp. to jest tak, że przesuwa się się czasy odjazd&oacute;w w taki spos&oacute;b, żeby ludzie nie zdążyli do pracy, szkoły, albo w og&oacute;le likwiduje się w określonych godzinach odjazdy.. Ponieważ ludzie nie mogą sobie pozwolić na sp&oacute;źnienia kombinują w inny spos&oacute;b. Po jakimś czasie okazuje się, że autobusy jadą puste. Wspomnieć należy, że autobusy na niekt&oacute;rych liniach jadą jeden za drugim. Nie da się przedłużyć kurs&oacute;w, albo niech np. od Dworca PKP jedzie dalej inny autobus do Zasola, czy Brzeszcz Może mało os&oacute;b dojeżdża do pracy na Machnaty, ale jak się mądrze ustawi godziny odjazd&oacute;w to dojadą komunikacją miejską, a nie samochodami. Proponuję zwr&oacute;cić uwagę na dojazd do pracy w Chełmku. To jest wina decydent&oacute;w w MZK nikogo innego. Busiki zaraz wskakują w takie "puste" linie, jakoś tak dziwnie się składa, że im się opłaca.</p>
pasażer, 05.08.2013 20:30
nawet połowa z tych pikietujących nie korzysta z autobusu ale teraz wielkie larmo przed tv
Mieszkaniec, 05.08.2013 20:18
<p>Ja sie pytam do jasnej "Holery "co robi Sołtys!!! Gdzie jest , nigdzie go nie widać! Chyba najwyższa pora oddać pałeczkę komu innemu !!!</p>
Mikser, 05.08.2013 19:32
EJ ZASOLANKA.....Nie pij czegoś,co nie ma banderoli.....Hahaha
adam, 05.08.2013 16:35
<p>Nie chce byc złosliwy bo wpsołczuje tym mieszkancom ale taka sytuacja jest w wielu innych oddalonych przysi&oacute;lkach.Trudno wymagac by faktycznie autobusy kursowały tam tak czesto jak na ulicy Davbrowskiego skoro były badania i sa to puste kursy.Ekonomii nie oszukasz.Mysle że miasto powinno partycypowac w kosztach ale takie sa realia.Bardzo dobry pomysl z przedluzeniem kursu "3".</p>
Malec, 05.08.2013 16:24
Na jednym z oświęcimskich portali, gdzie działa forum było już kilka naprawdę rozsądnych decyzji dotyczących poprawy funkcjonowania oświęcimskiego MZK. Jednak dla mnie trudno zrozumieć jak osoby, które nie korzystają z usług MZK decydują o której i jaki ma jechać autobus. Proponuje przez tydzień w roku szkolnym niech pracownicy o różnych porach przejadą się autobusami i przekonają się na własnej skórze, czy dobrze zrobili. Czasem wystarczy, aby autobus przyjechał 10 minut wcześniej i drugi dublujący już nie potrzebny.
Benio, 05.08.2013 16:24
Samolot sobie kupcie ???
xx!!, 05.08.2013 16:09
P.o.J.CHwierut ostro zareaguje .zlikwiduje wam wszystkie POŁĄCZENIA.haha , ale to nie jest śmieszne !!!!!!!!
Jan, 05.08.2013 16:06
Busy w dni targowe w wakacje jeżdzą pełne na większości tras, które zostały zawieszone, tylko w MZK się nic nieopłaca. Może zamiast hokeja trzeba dofinansować komunikację? Pan prezes wskazał na kim ciąży zapewnienie komunikacji zbiorowej na terenie miasta i do kogo należy decyzja. Może z 4-5 busów o pojemności 18-20 pasażerów z drugiego obiegu jak DAB-y. Nie znam miasta, gdzie komunikacja zarabia na siebie w 100%. Skoro gmina Oświęcim likwiduje kursy a co za tym swój udział w ilości linii może trzeba zlikwidować stanowisko w radzie nadzorczej spółki które obsadza ich przedstawiciel. Kto na to wszystko zarobi? Miasto Oświęcim będzie na to płacić? Autobusy na kredyt a spłacać trzeba.
BUNTOWNIK Z DWORÓW, 05.08.2013 15:59
Bojartski zaczyna być jak Chwierut --likwidować później analizować ,kasę wydają na co innego .mieszkańców mają gdzieś .hasło P.O. BY POLAKOM ŻYŁO SIĘ LEPIE .
gruby, 05.08.2013 14:31
Wstyd gdzie jest Pan [STAROSTA] przeciesz On pochodzi z Dworów czy zapomniał o tym. To jest nieważne że to nie Jego działka ale jest z Platformy
zasolanka, 05.08.2013 13:20
Za, to puste przebiegi od Dworca PKP - Pętla Zasole! By, było śmieszniej dublowane! Tak się układa przebieg trasy autobusów w okresie kryzysy?
Szarik, 05.08.2013 13:15
A gdzie jest najpotężniejszy mieszkaniec Dworów Adam K-czyżby był na urlopie, szkoda bo On taki mądry i władczy w KPP.........
wersalka, 05.08.2013 12:54
Podziękujcie Pani Wójt a nie oskarżajcie MZK....Dotyczy całej gminy...
dworas, 05.08.2013 10:47
DO REDAKCJI: TO NIE SĄ DWORY TYLKO DWORY DRUGIE!
Jan, 05.08.2013 10:34
Podatki to brać, dojazdu zero. W MZK się nic nie opłaca.