JAWISZOWICE. Schwytani po policyjnym pościgu

18 września 2013 Autor: plin

Policjanci zatrzymali 26 i 27-latka, mieszkańców Jawiszowic, podejrzanych o kradzież samochodu. Mieszkaniec miejscowości Zasole zostawił kluczyki w stacyjce, a sam udał się na wykopki. Wykorzystali to złodzieje. Uciekający dwoma samochodami sprawcy zostali ujęci po pościgu. Jeden uderzył w zaparkowane auto. Drugi - utknął w policyjnej blokadzie.

fot. Policja

fot. Policja

Do kradzieży doszło 12 września ok. godz. 16.20 na ul. Jedlina w Jawiszowicach. - Mieszkaniec miejscowości Zasole pozostawił swój samochód marki Opel Astra wraz z kluczykami w stacyjce, a sam udał się na wykopki. Wykorzystali to złodzieje. Kiedy pokrzywdzony zauważył, że ktoś odjechał jego samochodem, powiadomił oświęcimską policję. Oficer dyżurny przekazał komunikat o kradzieży zielonego opla wszystkim służbom oraz sąsiednim jednostkom policji - relacjonuje st. asp. Małgorzata Jurecka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Poszukiwany samochód został zauważony przez jeden z patroli na terenie Libiąża. - Funkcjonariusze dali kierowcy sygnał do zatrzymania się. Ten zareagował znacznie przyspieszając. Policjanci zauważyli również, że przed oplem jedzie samochód marki Skoda Superb, którego kierowca również przyspieszył na widok radiowozu – opisuje st. asp. Jurecka. Rozpoczął się policyjny pościg. - Kierowcy opla i skody, chcąc uniknąć zatrzymania, rozdzielili się. Kierowca opla skręcił w jedną z ulic, gdzie uderzył w zaparkowany pojazd, a następnie zaczął uciekać pieszo. Po kilkudziesięciu metrach został zatrzymany. Po chwili dołączył do niego kierowca skody, który utknął w blokadzie policyjnej. Jak się okazało, jego rolą było pilotowanie skradzionego pojazdu – dodaje policjantka.

Obaj zatrzymani byli już karani za przestępstwa kryminalne. - Dodatkowo obaj nie mogli prowadzić pojazdów. 26-latek nie posiadał uprawnień, natomiast 27-latek kierował pomimo, iż miał sądowny zakaz kierowania pojazdów. Aktualnie policjanci ustalają czy zatrzymani mężczyźni mogli mieć związek z podobnymi kradzieżami na terenie naszego lub sąsiednich powiatów – przekazuje rzeczniczka KPP Oświęcim.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
antyzłodziej, 19.09.2013 16:09
antyryży: Jasne........ Superb dla głodnych biedaków.................. -ochłoń.
antyryży, 18.09.2013 19:49
To wszystko przez Tuska. Ludzie kradną, bo nie mają co jeść!
stefan, 18.09.2013 16:20
mandat za niezabezpieczenie samochodu -[kluczyki w stacyjce]-wiem nie twoje nie ruszaj ,ale dziecko też może odpalić auto
mądrala, 18.09.2013 15:10
Takich do wora , a wór do jezio.....a