JUBILEUSZ. Klub Brzezina Osiek świętował 65-lecie

21 lipca 2014 Autor: Rozalia Ćwiertnia

W uroczystości jubileuszowej uczestniczyli dawni i obecni działacze sportowi, zawodnicy, szkoleniowcy, ludzie związani z klubem, władze samorządowe, a także zaproszeni goście. Na wstępie minutą ciszy uczczono zmarłych w ostatnim okresie Prezesów Stanisława Tyrana, Karola Mleczka i Zdzisława Grosa oraz działaczy i zawodników klubu.

Sternikowi Brzeziny gratulacje składa wójt Jerzy Mieszczak. Fot. Rozalia Ćwiertnia

Sternikowi Brzeziny gratulacje składa wójt Jerzy Mieszczak. Fot. Rozalia Ćwiertnia

Okolicznościowe wystąpienia rozpoczął prezes Klubu Stanisław Kusak. W przemówieniu przypomniał krótko czas powstawania klubu i jego twórcę nieżyjącego już kierownika szkoły Jana Sommera. Przypomniał jak Brzezina awansowała w kolejnych latach, jak sportowcy i władze klubu naciskały na samorząd w sprawie budowy nowego stadionu. Podziękował władzom samorządowym za spełnienie danych obietnic i wybudowanie kompleksu sportowego, z którego Osiek może być dumny.

Kolejno głos zabrał wójt Jerzy Mieszczak, który powiedział, że z dumą i radością obserwujemy kolejne osiągnięcia naszych sportowców w piłce nożnej i lekkiej atletyce. Wójt Mieszczak dodał, że sport kształtuje charakter, uczy wytrwałości, konsekwencji i odwagi, uczy wygrywać i godnie znosić porażki: - Sport to nie tylko magia zawodów, wygranych meczy, wzruszeń, ale przede wszystkim twarda szkoła życia. I za ten trud wychowawczy, zaangażowanie i wielkie serce włożone w pracę z naszą młodzieżą wszystkim trenerom, działaczom, pracownikom i władzom klubu składam serdeczne podziękowania.

Życzenia, podziękowania i gratulacje osobiście przekazał i kwiaty na ręce prezesa złożył przewodniczący Rady Gminy Jerzy Czerny. List gratulacyjny od starosty oświęcimskiego odczytał członek Zarządu Powiatu Andrzej Kacorzyk, od siebie złożył gratulacje jubileuszowe i życzył dalszych sukcesów. Życzenia i gratulacje usłyszeli jubilaci od Tadeusza Szczerbowskiego, prezesa Podokręgu Piłki Nożnej w Oświęcimiu, jednocześnie członka Zarządu MZPN.

Jubileusz stał się również okazją do wręczenia i uhonorowania działaczy i sportowców Brzeziny. Na wniosek prezesa Małopolskiego Związku Piłki Nożnej Ryszarda Niemca przyznano Krzysztofowi Sporyszowi brązową odznakę PZPN, a dla Jerzego Mieszczaka i Stanisława Kusaka srebrną odznakę PZPN.

Złote i srebrne honorowe odznaki LZS przyznane przez Prezydium Rady Wojewódzkiej Zrzeszenia LZS w Krakowie wręczyli działaczom, trenerom i zawodnikom przedstawiciele prezydium Edmund Nikiel i Jan Marszałek. Złote otrzymali: Jan Bulkiewicz, Stanisław Fijałkowski, Adam Majda, Jerzy Płonka, Łukasz Szczepaniak. Srebrne: Marek Płonka i Edmund Mieszczak.

Podziękowano również sponsorom klubu. Prezes Stanisław Kusak oraz wiceprezes i Krzysztof Sporysz i Adam Majda uhonorowali ich symbolicznymi statuetkami. Otrzymali je: Jerzy Mieszczak, Jerzy Czerny, Marek Jasiński, Franciszek Fryc, Beata i Adam Klęczar, Tadeusz Jędrzejowski, Tadeusz Krzemień, Bożena i Mariusz Piecha, Agata i Mariusz Kusak, Małgorzata Matusiak, Bogdan Płonka, Zbigniew Płonka, Bogusław Luranc, Tadeusz Sobecki, Robert Świątek, Paweł Bies, Łukasz Drabczyk, Dariusz Górkiewicz, Bolesław Luranc, Anna i Łukasz Marcela.

Jubileusz Brzeziny uświetnił mecz towarzyski pomiędzy gospodarzami a drużyną Ruchu Chorzów, zakończony wynikiem 5:0 dla gości.

Obsługę konferansjerską podczas uroczystości zapewnił Bartłomiej Kasperczyk, a stoiska z napojami prowadziły panie ze Stowarzyszenia Wspólna Sprawa: Róża Gros, Anna Płonka, Halina Tobiczyk, Zofia Luranc, Władysława Handy, Krystyna Kwaśniak, Maria Kruczała, Danuta Targowska, Irena Czachowska.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy