KARATE. Brzeszczanie w złotym kolorze

15 marca 2017 Autor: PNG

Trzykrotnie na najwyższym stopniu podium stawali w Chorzowie reprezentanci Klubu Oyama Karate Brzeszcze. Na Śląsku rozegrano Mistrzostwa Polski Południowej Oyama PFK. Informowaliśmy już o startach oświęcimian. Teraz pora na podsumowanie wyników uzyskanych przez karateków z Brzeszcz.

Stoją od lewej: Paweł Anlauf, Wiktor Czopek i Łukasz Dadak. Fot. zbiory KOK Brzeszcze

Stoją od lewej: Paweł Anlauf, Wiktor Czopek i Łukasz Dadak. Fot. zbiory KOK Brzeszcze

Chorzów gościł uczestników Mistrzostw Polski Południowej Oyama Karate w semi-knockdown, Pucharu Polski i Memoriału Shigeru Oyamy w knockdown. W sumie wystartowało 150 zawodniczek i zawodników. Brzeszczański klub reprezentowali: Jakub Żak (juniorzy do 55kg), Wiktor Czopek (seniorzy do 80 kg), Paweł Anlauf (seniorzy do 90 kg)i Łukasz Dadak (seniorzy +35 lat, powyżej 90 kg). 
Jedyny zawodnik startujący w Mistrzostwach Polski Południowej - Jakub Żak zaliczył podwójny debiut (pierwszy start w zawodach i pierwsza walka). Przegrał niestety z cięższym o 7 kg zawodnikiem, który później sięgnął po złoto w swojej kategorii.
W Pucharze Polski dobrą passę otworzył drugi z debiutantów - Łukasz Dadak, który w efektownym stylu pokonał swojego rywala. Później brzeszczańscy mistrzowie - Wiktor Czopek i Paweł Anlauf dorzucili swoje wygrane walki. Wszyscy zawodnicy wygrali po trzy pojedynki, ostatecznie zajmując pierwsze miejsca w swoich kategoriach. 
- Trzy złote medale mówią same za siebie - cieszy sie prezes Klubu Oyama Karate Brzeszcze, Rafał Czopek. - Naszym zawodnikom należą się olbrzymie brawa. To kolejny duży sukces naszej kadry kumite, po zdobyciu w listopadzie medali na mistrzostwach Europy w Wałbrzychu. Cała "trójka" wypadła po prostu świetnie. Należy jednak wyróżnić przede wszystkim Łukasza Dadaka, który starował pierwszy raz w turnieju oraz Pawła Anlaufa. Ten ostatni po wielu latach startów do 80 kg przeszedł do karegorii wyższej i zdobył złoto. Pragnę również złożyć podziękowania sparingpartnerom i instruktorom klubowym - zakończył prezes Rafał Czopek.

Chorzów gościł uczestników Mistrzostw Polski Południowej Oyama Karate w semi-knockdown, Pucharu Polski i Memoriału Shigeru Oyamy w knockdown. W sumie wystartowało 150 zawodniczek i zawodników. Brzeszczański klub reprezentowali: Jakub Żak (juniorzy do 55 kg), Wiktor Czopek (seniorzy do 80 kg), Paweł Anlauf (seniorzy do 90 kg) i Łukasz Dadak (seniorzy +35 lat, powyżej 90 kg). 

Jedyny zawodnik startujący w Mistrzostwach Polski Południowej - Jakub Żak zaliczył podwójny debiut (pierwszy start w zawodach i pierwsza walka). Przegrał niestety z cięższym o 7 kg zawodnikiem, który później sięgnął po złoto w swojej kategorii.

W Pucharze Polski dobrą passę otworzył drugi z debiutantów - Łukasz Dadak, który w efektownym stylu pokonał swojego rywala. Później brzeszczańscy mistrzowie - Wiktor Czopek i Paweł Anlauf dorzucili swoje wygrane walki. Wszyscy zawodnicy wygrali po trzy pojedynki, ostatecznie zajmując pierwsze miejsca w swoich kategoriach. 

- Trzy złote medale mówią same za siebie - cieszy sie prezes Klubu Oyama Karate Brzeszcze, sensei Rafał Czopek. - Naszym zawodnikom należą się olbrzymie brawa. To kolejny duży sukces kadry kumite, po zdobyciu w listopadzie medali na mistrzostwach Europy w Wałbrzychu. Cała "trójka" wypadła po prostu świetnie. Należy jednak wyróżnić przede wszystkim Łukasza Dadaka, który starował pierwszy raz w turnieju oraz Pawła Anlaufa. Ten ostatni po wielu latach startów w wadze do 80 kg, przeszedł do karegorii wyższej i zdobył złoto. Pragnę również złożyć podziękowania wszystkim sparingpartnerom i instruktorom klubowym - zakończył prezes Rafał Czopek.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy