KARATE. Cztery medale w Bielsku-Białej

26 października 2020 Autor: png
Oświęcimskie medalistki ostatnich zawodów w Bielsku-Białej. Stoją od lewej: Elżbieta Ferenc, Roksana Greczner, Oliwia Greczner i Natalia Matusz. Fot. zbiory OKK/nadesłane

Oświęcimskie medalistki ostatnich zawodów w Bielsku-Białej. Stoją od lewej: Elżbieta Ferenc, Roksana Greczner, Oliwia Greczner i Natalia Matusz. Fot. zbiory OKK/nadesłane

Dwa złote, jeden srebrny i jeden brązowy - takim dorobkiem medalowym mogą się pochwalić reprezentanci Oświęcimskiego Klubu Karate, którzy startowali w Bielsku-Białej. W "Mieście Bolka i Lolka" już po raz drugi walczono o "Puchar Beskidów" w kyokushin.

Na najwyższym stopniu podium stanęła Natalia Matusz. Oświęcimianka triumfowała w kategorii juniorek starszych do 55 kg. Złoto wywalczyła także Oliwia Greczner, która okazała się najlepsza w grupie juniorek do 50 kg.

W tej samej kategorii juniorek do 50 kg na drugiej pozycji została sklasyfikowana jej jej klubowa koleżanka - Elżbieta Ferenc. Medalową kolekcję oświęcimianek uzupełnił brąz Roksany Greczner, która rywalizowała wśród juniorek młodszych do 45 kg.

Z występu reprezentantek Oświęcimskiego Klubu Karate zadowolony był trener, sensei Mariusz Pawlus. - Oliwia Greczner i Ela Ferenc zdominowały kategorię juniorek i musiały walczyć ze sobą w finale - mówi sensei Mariusz Pawlus. - Fakt, że startowały w tej samej kategorii odebrał nam szansę na trzeci złoty medal. Przypomnę, że obie zawodniczki to ubiegłoroczne mistrzynie Polski - dodaje Mariusz Pawlus.

- Duże brawa należą się także Natalii Matusz. Nasza mistrzyni Polski w kick-boxingu do 48 kg świetnie poradziła sobie w wyższej kategorii, wygrywając finałową walkę przed czasem. Mniej szczęścia miała niestety Roksana Greczner. Po udanej walce eliminacyjnej, przegrała pojedynek o wejście do finału i zakończyła zawody na trzecim miejscu - podsumował Mariusz Pawlus.

Wyniki oświęcimianek w II edycji "Pucharu Beskidów Kyokushin Cup" w Bielsku-Białej:
Złoto - Natalia Matusz (juniorki starsze do 55 kg)
Złoto - Oliwia Greczner (juniorki do 50 kg)
Srebro - Elżbieta Ferenc (juniorki do 50 kg)
Brąz - Roksana Greczner (juniorki młodsze do 45 kg)

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
..., 31.10.2020 17:47
Brawo dziewczyny