KARATE. Dominika rozstawia rywalki po kątach!

01 maja 2018 Autor: png
Oświęcimscy karatecy w Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego wywalczyli dziesięć medali. Fot. zbiory klubu

Oświęcimscy karatecy w Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego wywalczyli dziesięć medali. Fot. zbiory klubu

Dominika Chylińska z Oświęcimskiego Klubu Karate została zgodnie wybrana najlepszą zawodniczką Mistrzostw Makroregionu Wschodniego. Zawody rozgrywano w Padwi Narodowej, a głównym organizatorem był Tarnobrzeski Klub Karate. W turnieju uczestniczyły kluby różnych organizacji - oyama karate, kyokushin i shinkykoushin.

Po raz kolejny swoją pozycję w krajowych rankingach potwierdzili oświęcimianie. W sumie wywalczyli aż sześć złotych medali. Na najwyższym stopniu podium stanęła Dominika Chylińska, która bezapelacyjnie triumfowała w kategorii juniorek do 50 kg. Dodatkowo odebrała puchar dla najlepszej zawodniczki zawodów.

Po złoto sięgnęła także Oliwia Greczner, Roksana Greczner, Elżbieta Ferenc oraz Mateusz Dębski i Adam Dzięgiel. Srebrne krążki były udziałem Anny Ferenc i Mateusza Ostrowskiego, a oświęcimską kolekcję uzupełniły brązowe medale Katarzyny Kotapki i Szymona Dębskiego.

- Zawody w Padwi Narodowej były dla naszych zawodników ostatnim sprawdzianem przed mistrzostwami Polski, które odbędą się pod koniec maja w Jeleniej Górze - mówi sensei Mariusz Pawlus z Oświęcimskiego Klubu Karate. - Uzyskany wynik napawa optymizmem i nie jestem nim zaskoczony. To wszystko efekt ciężkiej pracy podczas treningów. Pracujemy niejednokrotnie pięć razy w tygodniu, a jednostka treningowa dochodzi do dwóch godzin - powiedział Mariusz Pawlus.

Wyniki reprezentantów OKK w Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego:
Złoto - Dominika Chylińska (juniorki do 50 kg)
Złoto - Oliwia Greczner (juniorki młodsze do 45 kg)
Złoto - Roksana Greczner (młodziczki do 30 kg)
Złoto - Elżbieta Ferenc (młodziczki do 40 kg)
Złoto - Mateusz Dębski (młodzicy do 35 kg)
Złoto - Adam Dzięgiel (juniorzy powyżej 70 kg)

Srebro - Anna Ferenc (juniorki do 50 kg)
Srebro - Mateusz Ostrowski (junior starski do 65 kg)

Brąz - Katarzyna Kotapka (juniorki starsze do 55 kg)
Brąz - Szymon Dębski (juniorzy do 65 kg)

Trener - Mariusz Pawlus
Asystent trenera - Dawid Pawlus

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
lolek, 02.05.2018 13:38
Super dziewczyny. Mariusz robi świetną robotę