KARATE. Dramatyczne i emocjonujące dogrywki z udziałem brzeszczan

03 kwietnia 2018 Autor: png
Srebrni medaliści z Brzeszcz - Łukasz Dadak (z lewej) i Wiktor Czopek. Fot. zbiory KOK Brzeszcze

Srebrni medaliści z Brzeszcz - Łukasz Dadak (z lewej) i Wiktor Czopek. Fot. zbiory KOK Brzeszcze

Rzeszów gościł uczestników zawodów Pucharu Polski "Oyama Cup" w kumite formuły knockdown oraz mistrzostw Polski w kata. W tych najbardziej prestiżowych ogólnopolskich turniejach wystartowało ponad 230 zawodniczek i zawodników z trzydziestu klubów OPF.

Klub Oyama Karate Brzeszcze reprezentowała Oliwia Kusak, Gabriela Kwaczała, Wiktoria Magiera oraz Mateusz Zdziebko. Ten kwartet wystąpił w kata. Z kolei w kumite knockdown rywalizował Wiktor Czopek i Łukasz Dadak. Ci dwaj ostatni stanęli na stopniach podium, zdobywając srebrne medale i tytuły wicemistrzów Polski. Blisko medalu była Oliwia Kusak, zajmując czwartą pozycję wśród juniorek starszych kata.

Wiktor Czopek startował w kategorii wagowej do 80 kg, zaś Łukasz Dadak (gala) w grupie powyżej 80 kg. Obaj swoje finałowe walki kończyli po pełnych dramaturgii dogrywkach. W finale kumite knockdown do 80 kg Czopek spotkał się z faworytem gospodarzy - Mateuszem Kosturkiem. Po standardowej 2-minutowej rundzie rozegrano dogrywkę. Zawodnicy stanęli na wadze, by później doliczyć jeszcze jedną, rozstrzygającą dogrywkę. Ta zakończyła się na korzyść Mateusza Kosturka.

- Wiktor przy odrobinie szczęścia mógł sięgnąć po złoto, ale srebrny medal także ma olbrzymią wartość - mówi prezes Klubu Oyama Karate Brzeszcze, Rafał Czopek. - Jeśli chodzi o Łukasza Dadaka, to w finale również po dogrywce uległ cięższemu o 30 kg zawodnikowi z Bochni - dodaje.

- W reprezentacji kata młodzi zawodnicy w zdecydowanej większości debiutowali w mistrzostwach Polski. W półfinałowej "czwórce" Oliwia Kusak spotkała się z mistrzyniami Europy i ostatecznie zajęła czwarte miejsce. Start w zawodach Pucharu Polski "Oyama Cup" w kumite formuły knockdown, jak i mistrzostwach Polski w kata uznaje za bardzo udany - komentuje Rafał Czopek.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
KSG, 06.04.2018 10:58
Wiktor szacunek
marta99, 03.04.2018 20:40
Świetna robota prezesa klubu. Gratulacje panie Rafale. Brawa dla Wiktora, Łukasza i dzieciaków z kata