KARATE. Komplet oświęcimskich medali

23 października 2019 Autor: png
Reprezentantki Oświęcimskiego Klubu Karate podczas zawodów Pucharu Polski w Wieliczce wywalczyły cztery złote i trzy srebrne medale. Fot. zbiory OKK/nadesłane

Reprezentantki Oświęcimskiego Klubu Karate podczas zawodów Pucharu Polski w Wieliczce wywalczyły cztery złote i trzy srebrne medale. Fot. zbiory OKK/nadesłane

Siedem reprezentantek Oświęcimskiego Klubu Karate i tyle samo miejsc na podium. Tak znakomitym wynikiem mogą się pochwalić oświęcimskie przedstawicielki sportów walki podczas zawodów Pucharu Polski Oyama Top w Wieliczce. Informowaliśmy już o starcie brzeszczan w tej imprezie. Teraz pora przyjrzeć się dokonaniom karateków z miasta nad Sołą.

Oświęcimianki w "Mieście Soli" aż czterokrotnie stawały na najwyższym stopniu podium. W kategorii juniorek starszych do 50 kg zwyciężyła Dominika Chylińska, zaś Natalia Matusz była najlepsza wśród juniorek do 45 kg. Po złoto sięgnęła także młodziczka - Roksana Greczner, startująca w grupie do 40 kg oraz juniorka młodsza - Elżbieta Ferenc (kat. do 45 kg).

Na drugim stopniu stanęły trzy zawodniczki z Oświęcimia. Mowa o Annie Ferenc (juniorki starsze do 50 kg), Katarzynie Kotapce ( juniorki starsze do 60 kg) i Oliwii Greczner (juniorki do 45 kg). Ponadto Natalia Matusz została zgodnie uznana najlepszą zawodniczką pucharowych zawodów w Wieliczce.

Z medalowego wyniku bardzo zadowolony jest prezes i zarazem trener w Oświęcimskim Klubie Karate, sensei Mariusz Pawlus.

- Każda z zawodniczek wraca z medalem, a to najlepiej świadczy o naszej postawie w "Solnym Mieście" - cieszy się Mariusz Pawlus. - Mieliśmy aż dwa finały, gdzie spotkały się nasze zawodniczki. Dominika Chylińska pokonała Annę Ferenc, a Natalia Matusz wygrała z Oliwią Greczner. Wewnętrzne finały odebrały nam szansę na kolejne dwa złote krążki. Tylko Kasia Kotapka przegrała z reprezentantką innego klubu. Pozostałe wygrywały lub rywalizowały między sobą - dodaje Mariusz Pawlus.

Klasą dla siebie była wybrana najlepszą zawodniczką pucharowych zawodów Natalia Matusz. - Świetnie przygotowana do turnieju pokazała szeroki wachlarz technik, co zaowocowało indywidualną nagrodą. Olbrzymie brawa należą się jednak wszystkim naszym zawodniczkom. Każda konsekwentnie realizowała nakreślone założenia taktyczne, co przełożyło się na kolejny sukces - kończy Mariusz Pawlus.

Wyniki reprezentantek Oświęcimskiego Klubu Karate w Wieliczce:
Złoto - Dominika Chylińska (juniorki starsze do 50 kg)
Złoto - Natalia Matusz (juniorki do 45 kg)
Złoto - Elżbieta Ferenc (juniorki młodsze do 45 kg)
Złoto - Roksana Greczner (młodziczki do 40 kg)

Srebro - Katarzyna Kotapka (juniorki starsze do 60 kg)
Srebro - Anna Ferenc (juniorki starsze do 50 kg)
Srebro - Oliwia Greczner (juniorki do 45 kg)

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy

 

Pozostałe aktualności

Miejsce na reklamę
Notice: Undefined variable: weboskiLink6 in /o24.pl/tpl/page/modules/right-col.php on line 65
Miejsce na reklamęMiejsce na reklamęwww.optifloor.plMiejsce na reklamęMiejsce na reklamęMiejsce na reklamęMiejsce na reklamę
Notice: Undefined variable: weboskiLink5 in /o24.pl/tpl/page/modules/right-col.php on line 76