KARATE-KUMITE. Medalowe żniwo na najważniejszych zawodach w roku

15 kwietnia 2019 Autor: png
Oświęcimscy karatecy wywalczyli dziewięć medali w tym aż sześć złotych podczas rozgrywanych w Krakowie mistrzostw Polski Oyama PFK w Kumite. Fot. zbiory OKK/nadesłane

Oświęcimscy karatecy wywalczyli dziewięć medali w tym aż sześć złotych podczas rozgrywanych w Krakowie mistrzostw Polski Oyama PFK w Kumite. Fot. zbiory OKK/nadesłane

Wszyscy sympatyzujący z reprezentantami oświęcimskich sportów walki mają powody do zadowolenia. Podopieczni sensei Mariusza Pawlusa ze znakomitej strony pokazali się podczas najważniejszej imprezy w 2019 roku. Mowa oczywiście o mistrzostwach Polski Oyama PFK w Kumite. Uczestników tych zawodów gościł Kraków.

Oświęcimianie wywalczyli w sumie aż sześć złotych krążków. Na najwyższym stopniu podium stanęły Dominika Chylińska, Katarzyna Kotapka, Elżbieta Ferenc, Oliwia Greczner i Roksana Greczner. Tytuł mistrza kraju zdobył także Adam Dzięgiel. Srebro było udziałem Leny Liszki i Anny Ferenc, zaś na najniższym stopniu podium stanęła Natalia Matusz.

- Jestem bardzo zadowolony z wyniku medalowego podczas najważniejszej imprezy Oyama Polskiej Federacji Karate w tym roku - podkreśla sensei Mariusz Pawlus z Oświęcimskiego Klubu Karate. - Rywalizowaliśmy z różnymi organizacjami karate, m.in. kyokushin i shinkyokushin, a wynik medalowy potwierdza świetną formę naszych zawodników - cieszy się Mariusz Pawlus.

- Muszę przyznać, że nie było łatwo. Niejednokrotnie o zwycięstwie decydowała dodatkowa runda w której przeważaliśmy przygotowaniem motorycznym, wypracowanym na specjalistycznych weekendowych treningach w których uczestniczy każdy z moich zawodników. Dziewięć medali w mistrzostwach Polski potwierdza dobry kierunek szkolenia i duży progres. Duże brawa dla naszych karateków. Doskonale wiem ile pracy włożyli w przygotowania oraz ile godzin spędzili w sali - zakończył Mariusz Pawlus.

Wyniki reprezentantów OKK podczas mistrzostw Polski w Krakowie:
Złoto - Dominika Chylińska (juniorka starsza do 50 kg)
Złoto - Katarzyna Kotapka (juniorka starsza do 60 kg)
Złoto - Elżbieta Ferenc (juniorka młodsza do 40 kg)
Złoto - Oliwia Greczner (juniorka starsza do 45 kg)
Złoto - Roksana Greczner (młodziczka do 35 kg)
Złoto - Adam Dzięgiel (junior starszy do 75 kg)

Srebro - Lena Liszka (młodziczka do 30 kg)
Srebro - Anna Ferenc (juniorka starsza do 50 kg)

Brąz - Natalia Matusz (juniorka do 50 kg)

Szymon Dębski i Mateusz Dębski odpadli w eliminacjach

Mariusz Pawlus - trener/sędzia
Tadeusz Bednarczyk - sędzia
Leszek Kraszewski - sekundant

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
., 18.04.2019 17:33
Brawo