KARATE. Łukasz Dadak na najwyższym stopniu podium!

31 października 2017 Autor: png
Łukasz Dadak wywalczył w Dobczycach złoty medal. Fot. zbiory KOK Brzeszcze

Łukasz Dadak wywalczył w Dobczycach złoty medal. Fot. zbiory KOK Brzeszcze

Ponad 160 zawodniczek i zawodników z ośrodków oyama karate wystartowało w Mistrzostwach Makroregionu Południowego w kumite. W tym gronie znalazła się reprezentacja Klubu Oyama Karate z Brzeszcz. Świetnie spisał się Łukasz Dadak, który wrócił do domu ze złotym medalem.

Brzeszczański ośrodek w Dobczycach reprezentowało trzech zawodników. Mowa o Radosławie Jezierskim (kategoria młodzików), Robercie Kruczale (młodzieżowcy) i Łukaszu Dadaku (seniorzy). Ten ostatni w wielkim finale wygrał przez wazari zajał pierwsze miejsce w seniorskiej kategorii plus 80 kg.

Z kolei Radosław Jezierski i Robert Kruczała zostali sklasyfikowani tuż za podium, na czwartych pozycjach. Dla Radosława Jezierskiego był to swoisty debiut w turnieju kumite. Z jego startu bardzo zadowolony był prezes Klubu Oyama Karate Brzeszcze, sensei Rafał Czopek.

- Przede wszystkim chciałbym pogratulować wszystkim zawodnikom - mówi sensei Rafał Czopek. - To dla nas pierwsze zawody w tym sezonie. Jestem zadowolony ze startu wszystkich naszych karateków. Nie zawiódł Łukasz Dadak stając na najwyższym stopniu podium. Młodsi koledzy powoli zdobywają doświadczenie, a turniej pokazał co należy poprawić - dodaje prezes klubu, Rafał Czopek.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Brak komentarzy