KARATE. Medale we wszystkich kolorach dla brzeszczan

02 grudnia 2019 Autor: png
Stoją od lewej: Emilia Stawowy, Karolina Kozak, Gabriela Kwaczała i Kinga Grzegorczyk. Fot. zbiory KOK Brzeszcze/nadesłane

Stoją od lewej: Emilia Stawowy, Karolina Kozak, Gabriela Kwaczała i Kinga Grzegorczyk. Fot. zbiory KOK Brzeszcze/nadesłane

Dwa złote, jeden srebrny i jeden brązowy medal wywalczyli reprezentanci Klubu Oyama Karate Brzeszcze podczas turnieju o "Puchar Burmistrza Wadowic". Cztery okazałe puchary, którymi mogą się pochwalić młodzi i utalentowani zawodnicy to niewątpliwie spory sukces brzeszczańskiego ośrodka karate.

W zawodach Oyama Karate o "Puchar Burmistrza" w Wadowicach wystartowało około 300 zawodniczek i zawodników w kalaki, lekkim kontakcie oraz semi-knockdown. Brzeszczański klub reprezentowało sześcioro karateków startujących w kumite (Emilia Stawowy, Karolina Kozak, Gabriela Kwaczała, Kinga Grzegorczyk, Anna Błazenek, Igor Żurek).

Na najwyższym stopniu podium stanęły: Emilia Stawowy (kategoria do 55 kg) oraz Karolina Kozak (kategoria do 40 kg). Po srebrny medal sięgnęła Gabriela Kwaczała (kategoria do 55 kg), a brąz był udziałem Kingi Grzegorczyk (kategoria do 40 kg).

O krok od medalowej strefy byli z kolei Anna Błazenek i Igor Żurek. W ich przypadku skończyło się na najgorszym dla każdego sportowca, czyli czwartym miejscu. Reprezentację Klubu Oyama Karate Brzeszcze do turnieju w Wadowicach przygotowywał mistrz Europy, sensei Wiktor Czopek.

Organizator Małopolski Klub Karate zadbał o odpowiednią i bardzo efektowną oprawę. Turniej był organizowany m.in. dla zawodników tzw. "pierwszego kroku".

- Na duże słowa uznania zasługuje Kinga Grzegorczyk i Igor Żurek, którzy w rywalizacji kumite zaprezentowali się po raz pierwszy - mówi zadowolony prezes KOK Brzeszcze, sensei Rafał Czopek. - O pechu może z kolei mówić niestety Ania Błazenek, którą z rywalizacji wyeliminowała kontuzja ręki. Generalnie jestem bardzo zadowolony z osiągnięć i postawy naszych zawodników. Dziękujemy też bardzo rodzicom zawodników za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu na turniej - dodaje sensei Rafał Czopek.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy