KARATE. Medalowe żniwa oświęcimskich karateków

12 marca 2020 Autor: png
Karatecy z Oświęcimia wywalczyli aż trzynaście medali w zawodach o "Puchar Podbeskidzia". Fot. zbiory OKK/nadesłane

Karatecy z Oświęcimia wywalczyli aż trzynaście medali w zawodach o "Puchar Podbeskidzia". Fot. zbiory OKK/nadesłane

Dziesięć złotych i trzy srebrne medale - takim dorobkiem mogą się pochwalić reprezentanci Oświęcimskiego Klubu Karate, którzy startowali w zawodach o "Puchar Podbeskidzia". W Bielsku-Białej odbyła się czwarta już edycja tej imprezy.

Na najwyższym stopniu podium stanęło aż dziesięcioro karateków z Oświęcimia. Po Puchar Podbeskidzia sięgnęli: Oliwia Greczner, Anna Ferenc, Elżbieta Ferenc, Natalia Brzęk, Julia Ćwiękała, Mariusz Bąk, Łukasz Nowak, Marcel Brzeźniak, Kamil Sekuła i Bartłomiej Kawczak. Z kolei srebrne medale w Bielsku-Białej wywalczyli Miłosz Karcz, Adam Walczak oraz Kacper Górka.

- Zawody stały na wysokim poziomie, dlatego satysfakcja z osiągniętych rezultatów jest duża - ocenia trener, sensei Mariusz Pawlus.

- Nie mieliśmy do dyspozycji optymalnej kadry, bowiem najlepsi nasi zawodnicy przygotowywali się do mistrzostw Polski K-1 w Ełku. Mam na myśli Dominikę Chylińską, Natalię Matusz, Dominika Matusza i Cypriana Brzeźniaka. Mają oni walczyć o miejsce w kadrze narodowej i powołania na mistrzostwa świata - dodaje sensei Mariusz Pawlus.

Wyniki oświęcimian w Bielsku-Białej:

Karate semi-knockdown:
Złoto - Oliwia Greczner (juniorki do 45kg)
Złoto - Anna Ferenc (juniorki starsze do 50 kg)
Złoto - Elżbieta Ferenc (juniorki młodsze do 45 kg)
Złoto - Natalia Brzęk (młodziczki do 35 kg)

Kickboxing kick-light:
Złoto - Mariusz Bąk (seniorzy powyżej 95 kg)
Złoto - Łukasz Nowak (seniorzy do 79 kg)
Złoto - Marcel Brzeźniak (kadeci do 55 kg)
Złoto - Julia Ćwiękała (seniorki do 55 kg)
Złoto - Kamil Sekuła (seniorzy do 74 kg)
Złoto - Bartłomiej Kawczak (juniorzy do 74 kg)

Srebro - Miłosz Karcz (kadeci do 55 kg)
Srebro - Adam Walczak (juniorzy do 71 kg)
Srebro - Kacper Górka (juniorzy do 63 kg)

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy