KARATE. Medalowy start brzeszczan w Wolbromiu. Złoty debiut Kingi Grzegorczyk!

19 marca 2019 Autor: png
Reprezentanci Klubu Oyama Karate Brzeszcze zdobyli w zawodach o "Puchar Burmistrza Wolbromia" dziewięć medali. Fot. nadesłane/zbiory KOK Brzeszcze

Reprezentanci Klubu Oyama Karate Brzeszcze zdobyli w zawodach o "Puchar Burmistrza Wolbromia" dziewięć medali. Fot. nadesłane/zbiory KOK Brzeszcze

Aż dziewięć medali przywieźli karatecy Klubu Oyama Karate Brzeszcze z rozgrywanych w Wolbromiu regionalnych mistrzostw o "Puchar Burmistrza". Była to trzecia edycja tej imprezy. Na starcie stanęło ponad 180 zawodniczek i zawodników z jedenastu ośrodków Oyama Karate.

Brzeszczański klub reprezentowało czternastu karateków - Laura Kopiec, Zuzanna Pucka, Karolina Kozak, Weronika Żmudka, Julia Kozłowska, Julia Piętoń, Emilia Stawowy, Kinga Grzegorczyk, Oliwia Kudzia, Sebastian Tadrała, Krzysztof Taratuta, Przemysław Kozłowski, Mateusz Wisiorek i Nikodem Żurek.

Ze złotymi medalami z Wolbromia wróciły Laura Kopiec (kategoria dzieci starsze), Julia Piętoń (juniorki młodsze) oraz Kinga Grzegorczyk (młodziczki). Srebrny medal był z kolei udziałem startującego w grupie dzieci starszych Krzysztofa Taratuty. Kolekcję brzeszczańskich medali uzupełniły brązowe krążki Nikodema Żurka (dzieci starsze), Zuzanny Puckiej (kadetki), Julii Kozłowskiej (juniorki młodsze), Mateusza Wisiorka (juniorzy) i Przemysława Kozłowskiego (juniorzy).

Blisko podium były Emilia Stawowy, Karolina Kozak, Oliwia Kudzia, a także Sebastian Tadrała. Wszyscy zostali sklasyfikowani na czwartych pozycjach. Piąte miejsce zajęła Weronika Żmudka. Rolę sędziego centralnego zawodów w Wolbromiu pełnił sensei Marek Wawrzyński 2 Dan.

- To był nasz pierwszy start w 2019 roku - mówi sensei Rafał Czopek, prezes Klubu Oyama Karate Brzeszcze. - Na wyróżnienie zasługuje przede wszystkim Kinga Grzegorczyk, która już w swoim pierwszym oficjalnym występie sięgnęła po złoto. Druga z debiutantek Weronika Żmudka miała mniej szczęścia i zajęła piąte miejsce. Nie tylko im, ale wszystkim startującym serdecznie gratuluję, a rodzicom dziękuję za pomoc. Zawody w Wolbromiu stały na wysokim poziomie, co dodaje niebanalnej wartości osiągniętym wynikom - zakończył prezes Rafał Czopek.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy