KARATE. Mocny akcent na koniec sezonu

17 czerwca 2019 Autor: png
W Limanowej podczas zawodów "One world, one kyokushin" oświęcimscy karatecy wywalczyli cztery medale. Fot. nadesłane/zbiory OKK

W Limanowej podczas zawodów "One world, one kyokushin" oświęcimscy karatecy wywalczyli cztery medale. Fot. nadesłane/zbiory OKK

Międzynarodowe zawody karate w Limanowej "One world, one kyokushin" zamknęły sezon startowy 2018/19. Z bardzo dobrej strony pokazali się oświęcimianie. Prowadzona przez sensei Mariusza Pawlusa reprezentacja wywalczyła złoty, srebrny i dwa brązowe medale.

- Sezon zakończyliśmy mocnym akcentem - cieszy się trener, sensei Mariusz Pawlus. - Pojechaliśmy do Limanowej w nieco okrojonym składzie, a wynik medalowy jest więcej niż satysfakcjonujący. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym. Gwarantował go udział zagranicznych zawodników szczególnie z bloku wschodniego - dodaje sensei Mariusz Pawlus.

Potwierdzeniem wysokiego poziomu może być przegrana oświęcimskich mistrzyń Polski. Oliwia Greczner i Roksana Greczner odpadły w fazie eliminacyjnej. - Liczyłem się z tym. Pamiętajmy, że porażki też uczą i szczególnie motywują. Chcemy rywalizować z najlepszymi. Tylko taki model szkolenia gwarantuje progres zawodników - przekonuje Mariusz Pawlus.

Podobnie jak w poprzednich latach, sezon 2018/19 był bardzo udany dla oświęcimian. Dominika Chylińska została uznana najlepszą juniorką w Polsce. Oliwia Greczner, Katarzyna Kotapka i Anna Ferenc otrzymały wyróżnienia w rankingu OYAMA Polskiej Federacji Karate.

Zawodnicy Oświęcimskiego Klubu Karate startujący w różnych organizacjach zdobyli w sumie aż 30 medali mistrzostw Polski w tym 22 złote. Do tego dorzucili 11 krążków w Pucharach Europy (pięć złotych). Medalową kolekcję uzupełniły cztery w Pucharze Polski (trzy złote) oraz 62 medale w ogólnopolskich i międzynarodowych turniejach (37 złotych).

Wyniki oświęcimian w zawodach "One world, one kyokushin":
Złoto - Elżbieta Ferenc (do 40 kg, 12-13 lat)
Srebro - Mateusz Dębski (do 40 kg, 10-11 lat)
Brąz - Szymon Dębski (do 65 kg, 16-17 lat)
Brąz - Natalia Matusz (do 50 kg, 14-15 lat)
Oliwia Greczner i Roksana Greczner odpadły w eliminacjach

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
..., 18.06.2019 14:23
Brawo OKK

 

Pozostałe aktualności

Miejsce na reklamęMiejsce na reklamę www.optifloor.pl Miejsce na reklamęMiejsce na reklamęMiejsce na reklamę
Notice: Undefined variable: weboskiLink5 in /o24.pl/tpl/page/modules/right-col.php on line 74