KARATE. Narybek w Brzeszczach ma się znakomicie

20 marca 2018 Autor: png
W zawodach o "Puchar Wójta Gminy Spytkowice" brzeszczanie wywalczyli siedem medali. Fot. zbiory KOK Brzeszcze

W zawodach o "Puchar Wójta Gminy Spytkowice" brzeszczanie wywalczyli siedem medali. Fot. zbiory KOK Brzeszcze

130 zawodniczek i zawodników stanęło na starcie zawodów karate o "Puchar Wójta Gminy Spytkowice". Organizatorem turnieju kategorii juniorów był Klub Sztuk Walki "Chikara" z Wysokiej. Wśród uczestników nie zabrakło reprezentacji Klubu Oyama Karate z Brzeszcz.

Na starcie pojawiło się jedenaścioro karateków KOK Brzeszcze. To Maria Siwiec, Oliwia Kudzia, Karolina Kozak, Lena Liszka, Anna Błazenek, Sebastian Tadrała, Szymon Andrzejczak, Maksymilian Siwiec, Przemysław Lukasek, Karol Drożdż i Oskar Jarocki. Najlepiej spisała się Maria Siwiec, która zdobyła złoty medal w kategorii juniorów młodszych +50kg.

Brzeszczanie dwukrotnie stawali na drugim stopniu podium. Srebrny krążek odebrała Oliwia Kudzia (kat. młodzik -30 kg) oraz Lena Liszka (kat. młodzik -30 kg). Medalowy dorobek uzupełnił brąz Karoliny Kozak (kat. młodzik młodszy -35 kg), Szymona Andrzejczaka (kat. młodzik -35 kg), Maksymiliana Siwca (kat. młodzik +50 kg) oraz Oskara Jarockiego (kat. młodzik -45 kg).

Zarówno zawody w kata, jak i kumite stały na dobrym poziomie i były adresowane do zawodników "pierwszego startu". Obowiązki sędziego bocznego pełniła sensei Sylwia Wątor 1 Dan - Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w zorganizowaniu transportu dla zawodników oraz zaangażowanie w trakcie turnieju - mówi prezes Klubu Oyama Karate Brzeszcze, sensei Rafał Czopek.

- W naszym klubie trenuje sporo dzieci posiadających wysokie stopnie kyu. Chcieliśmy sprawdzić jak zaprezentują się w poważnych zawodach i przyznam szczerze, że wypadli znakomicie. To pozwoli nam odbudować kadrę juniorów młodszych, których w klubie ostatnio brakowało. Dzieci spisały się bardzo dobrze jak na pierwsze starty. Przed nami jeszcze wiele pracy, ale kilku z najmłodszych adeptów karate wystartuje w kwietniowych mistrzostwach makroregionu w Sosnowcu - zakończył Rafał Czopek.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy