KARATE. Osiem razy na podium w Radomsku

03 grudnia 2019 Autor: png
Podczas ogólnopolskich zawodów w Radomsku reprezentanci Oświęcimskiego Klubu Karate wywalczyli aż osiem medali. Fot. zbiory OKK/nadesłane

Podczas ogólnopolskich zawodów w Radomsku reprezentanci Oświęcimskiego Klubu Karate wywalczyli aż osiem medali. Fot. zbiory OKK/nadesłane

Trzy złote, tyle samo srebrnych i dwa brązowe medale przywieźli reprezentanci Oświęcimskiego Klubu Karate z zawodów w Radomsku. Tam właśnie rozgrywany był ogólnopolski turniej karate shinkyokushin w kumite "Randori Cup”. Na starcie stanęło 350. zawodniczek i zawodników z 26. klubów.

Na najwyższym stopniu podium stanęły: Katarzyna Kotapka, Elżbieta Ferenc oraz Lena Liszka. Wszystkie srebrne medale dla oświęcimskiego klubu także wywalczyły dziewczęta - Oliwia Greczner, Maria Dzięgiel i Roksana Greczner. Medalową stawkę uzupełniły brązowe krążki Szymona Liszki i Wiktora Skiby.

Z medalowego wyniku bardzo zadowolony jest trener w Oświęcimskim Klubie Karate, sensei Mariusz Pawlus. Docenia on także poziom sportowy zawodów rozgrywanych w Radomsku.

- Tradycyjnie nie zawiodły nasze najlepsze zawodniczki - mówi sensei Mariusz Pawlus. - Udowodniły, że są w znakomitej formie. Duże brawa także dla Szymona Liszki, Natalii Brzęk, Mateusza Brzęk, Wiktora Skiby oraz Marysi Dzięgiel. Ci bardzo młodzi zawodnicy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z kumite. Radzili sobie bez kompleksów i pokazali, że już niebawem będą się poważnie liczyli w tej konkurencji - podsumował trener Mariusz Pawlus.

Wyniki oświęcimian w zawodach karate w Radomsku:
Złoto - Katarzyna Kotapka (juniorki do 65 kg)
Złoto - Elżbieta Ferenc (młodziczki do 40 kg)
Złoto - Lena Liszka (kadetki do 35 kg)

Srebro - Oliwia Greczner (juniorki młodsze do 50 kg)
Srebro - Roksana Greczner (kadetki do 45 kg)
Srebro - Maria Dzięgiel (kadetki młodsze do 35 kg)

Brąz - Wiktor Skiba (kadeci do 55 kg)
Brąz - Szymon Liszka (dzieci do 25 kg)

Natalia Brzęk i Mateusz Brzęk odpadli w eliminacjach.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy