KARATE. Oświęcimianie startowali w Bielsku-Białej

23 marca 2018 Autor: png
Stoją od lewej Adam Dzięgiel, Katarzyna Kotapka i Szymon Dębski. Fot. zbiory klubu

Stoją od lewej Adam Dzięgiel, Katarzyna Kotapka i Szymon Dębski. Fot. zbiory klubu

Czworo karateków reprezentowało oświęcimski klub podczas ostatnich zawodów w Bielsku-Białej. Tam rozegrano Otwarte Mistrzostwa Śląska w karate kyokushin. Znakomicie spisał się Szymon Dębski. Oświęcimianin stanął na najwyższym stopniu podium i wywalczył tytuł mistrza Śląska.

W zawodach wystartowało 136 karateków z 25 klubów, którzy rywalizowali w kata i kumite. Mistrzostwa uroczyście otworzył wiceprezes Polskiego Związku Karate - shihan Andrzej Drewniak, który również pełnił rolę sędziego głównego. Organizatorem był Bielski Klub Karate Kyokushin z sensei Sławomirem Dubielem na czele.

Oprócz złota Szymona Dębskiego, zawodnicy Oświęcimskiego Klubu Karate wywalczyli jeszcze dwa medale. Na drugim stopniu podium stanęła Katarzyna Kotapka, a brąz do miasta nad Sołą przywiózł Adam Dzięgiel. Poza strefą medalową znalazła się tylko Natalia Matusz, która odpadła na etapie 1/8 bielskich zawodów. Wynik karateków z Oświęcimia pozytywnie ocenia prezes klubu, sensei Mariusz Pawlus.

- Jestem zadowolony z medalowego dorobku i postawy naszych zawodników - mówi sensei Mariusz Pawlus. - Pokazali, że idą we właściwym kierunku. Trafili na wymagających rywali, a poziom walk był bardzo wysoki. Pamiętajmy, że kategorie wiekowe w jakich startowali wymagają już sporych umiejętności - powiedział Mariusz Pawlus.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy