KARATE. Oświęcimianie zamknęli sezon

21 maja 2018 Autor: png
Karatecy z Oświęcimia wywalczyli w mistrzostwach Polski pięć złotych i cztery brązowe medale. Fot. zbiory klubu

Karatecy z Oświęcimia wywalczyli w mistrzostwach Polski pięć złotych i cztery brązowe medale. Fot. zbiory klubu

Dziewięć medali wywalczyli reprezentanci Oświęcimskiego Klubu Karate podczas krajowych mistrzostw Polskiej Federacji Karate w kumite. To już XXIII edycja tych zawodów, a gospodarzem tegorocznego championatu była Jelenia Góra.

W mistrzostwach wzięło udział ponad 300 zawodniczek i zawodników z 34 klubów. Organizatorem był Jeleniogórski Klub Oyama. Oświęcimianie zaliczyli kolejny, udany start. Karatecy z nadsolańskiego grodu wywalczyli w sumie dziewięć medali w tym aż pięć złotych. Na najwyższym stopniu podium stanęli Elżbieta Ferenc, Oliwia Greczner, Dominika Chylińska, Anna Ferenc i Adam Dzięgiel.

- To był bardzo mocny akcent na zakończenie sezonu - ocenia sensei Mariusz Pawlus z Oświęcimskiego Klubu Karate. - Swietny wynik medalowy naszych reprezentantów w najważniejszym turnieju potwierdza dobry kierunek szkolenia. To niezmiernie cieszy. Przed nami wakacje, a następnie zawody Pucharu Europy w Radomiu - dodaje Mariusz Pawlus.

Wyniki zawodników Oświęcimskiego Klubu Karate:
Złoto - Elżbieta Ferenc (młodzicy do 35 kg)
Złoto - Oliwia Greczner (juniorki młodsze do 45 kg)
Złoto - Anna Ferenc (juniorki do 45 kg)
Złoto - Dominika Chylińska (juniorki do 50 kg)
Złoto - Adam Dzięgiel (juniorzy do 75 kg)

Brąz - Natalia Matusz (juniorki do 50 kg)
Brąz - Szymon Dębski (juniorzy do 65 kg)
Brąz - Katarzyna Kotapka (juniorki starsze do 55 kg)
Brąz - Mateusz Ostrowski (juniorzy starsi do 65 kg)

Faza eliminacyjna - Dominik Matusz (juniorzy)

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
czytelnik, 25.05.2018 12:41
Można powiedzieć, że sezon został skaratowany :) GRATULACJE!!!