KĘTY. Bezpieczniej u zbiegu Franciszkańskiej i Świętokrzyskiej

20 sierpnia 2018 Autor: red
Fot. UG Kęty

Fot. UG Kęty

Przebudowano ogrodzenie nieruchomości gminnej przy ul. Świętokrzyskiej 61. Warto przypomnieć, że została ona przeznaczona do wykupu przez Gminę Kęty już pięć lat temu, w związku z budową ulicy Franciszkańskiej. Proces jej nabycia zakończył się w tym roku. Docelowo samorząd zamierza ją sprzedać.

- Po wyprowadzeniu się poprzedniego właściciela, podjęto decyzję o zmianie lokalizacji dotychczasowego ogrodzenia, aby w sposób znaczący podnieść poziom bezpieczeństwa na skrzyżowaniu ul. Franciszkańskiej i Świętokrzyskiej - tłumaczą w kęckim magistracie.

Przebudowane zostało ogrodzenie od strony ul. Franciszkańskiej, co znacząco poprawiło widoczność i bezpieczeństwo przy wyjeździe z ulicy Świętokrzyskiej od strony osiedla Kamieniec.

Zakres wykonanych prac obejmował rozbiórkę istniejącego ogrodzenia pełnego ze sztachet drewnianych, wycięcie krzewów ograniczających widoczność, wykonanie nowego ogrodzenia z siatki metalowej długości 36 mb z jego przesunięciem o ok. 5 m w kierunku budynku nr 61, rozbiórkę nawierzchni z kostki betonowej poza ogrodzeniem i urządzenie trawnika o pow. 160 m kw .

Koszt przebudowy wniósł niespełna 11,5 tys. zł.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy