KĘTY. Zakupy na dzwonek. Pomysł GOPS-u spodobał się w kraju

10 sierpnia 2018 Autor: red
Fot. GOPS

Fot. GOPS

"Zakupy bez barier" - to innowacyjny projekt wspierający osoby niepełnosprawne, przygotowany przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kętach. Będzie upowszechniony w całym kraju.


- Wstępne zainteresowanie projektem i wprowadzeniem innowacji w swoich sklepach wyraziły już dwie sieci handlowe - mówi Monika Kaczmarczyk, dyrektor GOPS-u, dodając że oprócz kęckiego pomysłu, Rada Innowacji Społecznych w Krakowie wybrała do upowszechnienia jeszcze trzy projekty z grona kilkunastu.

Projekt "Zakupy bez barier" był realizowany był przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kętach od 1września zeszłego roku do 30 kwietnia br. Polegał na umieszczeniu w sklepach dzwonka, który ułatwi osobom z różnymi rodzajami niepełnosprawności samodzielnie zrobić zakupy. Dzwonek został zaprojektowany zgodnie z ich wytycznymi, a osoby z niepełnosprawnością przeszkoliły personel sklepu.

- Na dyskretny dźwięk dzwonka sprzedawca wychodzi naprzeciw klienta, dopytuje o jego potrzeby i oczekiwania, a następnie wspiera w realizacji zakupów – wskazuje, gdy znajduje się produkt, sprawdza jego skład, gramaturę, datę ważności, pomaga po niego sięgnąć, trzymać koszyk, doradza - tłumaczą pomysłodawcy projektu.

Projekt był testowany przez 6 miesięcy przez osoby z niepełnosprawnością z terenu Gminy Kęty i spotkał się z pozytywnym przyjęciem. Część osób po raz pierwszy w życiu samodzielnie wykonała zakupy, wiedząc, że w sklepie czeka na nich profesjonalna pomoc.


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy