KĘTY. Desperatowi pomógł policjant. Przez telefon

20 października 2017 Autor: sz
KĘTY. Desperatowi pomógł policjant. Przez telefon
Oficer dyżurny Powiatowej Komendy Policji w Oświęcimiu w nocy z wtorku na środę, odebrał nietypowy telefon.


Kilka minut po godzinie 22.00 na policyjny telefon alarmowy zadzwonił nietrzeźwy mężczyzna, który poinformował dyżurnego, że aktualnie przebywa na Sołą i z powodu problemów rodzinnych zamierza targnąć się na własne życie.


-Dyżurny błyskawicznie rozpoczął odwodzić desperata od tak drastycznej decyzji. Podczas rozmowy ustalił, że mężczyzna jest mieszkańcem Kęt i przebywa nie nad rzeką, a we własnym domu – informuje Małgorzata Jurecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.


Oficer dyżurny natychmiast przekazał informacje policjantom z Komisariatu Policji w Kętach. Funkcjonariusze natychmiast udali się pod wskazany adres, gdzie drzwi otworzył im 39-latek.


-Mężczyzna swoje zachowanie tłumaczył wpływem alkoholu oraz dużymi problemami rodzinnymi – zaznacza Małgorzata Jurecka.


Policjanci bardzo często pomagają osobom w trudnych sytuacjach życiowych, najpierw interweniując, a później inicjując pomoc specjalistów z różnych ośrodków udzielających pomocy w kryzysie.


-Pamiętajmy , że na terenie każdego powiatu znajduje się wiele instytucji m.in. powiatowe centrum pomocy rodzinie, ośrodek interwencji kryzysowej oraz ośrodki pomocy społecznej czy poradnie psychologiczne, których przedstawiciele są gotowi nieść pomoc. Ważne, aby nie pozostawać z problemem samemu – przypomina Małgorzata Jurecka. -Wystarczy zadzwonić lub przyjść na rozmowę w zamian uzyskując fachową poradę i wsparcie – dodaje rzeczniczka.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy