KĘTY. Dzielnicowi uratowali życie 93-letniej seniorce, która chciała wyjść z domu przez okno

12 września 2020 Autor: sz
KĘTY. Dzielnicowi uratowali życie 93-letniej seniorce, która chciała wyjść z domu przez okno

W minioną środę dyżurny kęckiej policji otrzymał zgłoszenie od dwóch mieszkanek Kęt o starszej kobiecie, która siedziała na parapecie okna jednego z domów w Kętach. Najbliżej miejsca zdarzenia byli dwaj dzielnicowi, którzy natychmiast udali się pod wskazany adres.

-Starsza pani twierdziła, że chciała iść na spacer, a drzwi do domu były zamknięte. Dzielnicowi błyskawicznie przystąpili do działania. Jeden z policjantów wspiął się po plecach drugiego i dostał się do okna, po czym bezpiecznie zdjął staruszkę – informuje Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Kęccy policjanci ustalili, iż 93-letnia kobieta mieszka samotnie, lecz kilka razy dziennie odwiedza ją opiekunka. Policjanci wezwali na miejsce kobietę i przekazali pod opiekę starszą kobietę.

-Na podziękowania za prawidłową reakcję zasługują także dwie mieszkanki Kęt, które widząc niebezpieczną sytuację natychmiast powiadomiły Policję i zostały z kobietą do czasu przyjazdu dzielnicowych – podkreśla Małgorzata Jurecka.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy