KĘTY. Dziesięć rodzin z czujnikami czadu od strażaków

13 marca 2018 Autor: red
fot. OSP Kęty

fot. OSP Kęty

Walka z cichym zabójcą nie musi być skazana na porażkę. Do rąk 10 rodzin z Gminy Kęty trafiły nowoczesne czujniki czadu. Zamontowali je druhowie OSP Kęty.

Wychodząc naprzeciw zagrożeniu, kolejny już raz druhowie OSO Kęty przystąpili do akcji #nieDlaCzadu.

- W piątek, 9 marca rozdali i zamontowali czujniki tlenku węgla u 10 rodzin z gminy Kęty, wytypowanych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - informuje kęcki magistrat.

Co roku strażacy przypominają o zagrożeniach wynikających z nieszczelności przewodów kominowych, złej eksploatacji urządzeń grzewczych i braku odpowiedniej wentylacji w pomieszczeniach. W okresie grzewczym w domach, w których urządzenia grzewcze oraz przewody kominowe i wentylacyjne są wadliwe lub źle użytkowane, wzrasta ryzyko śmiertelnego zatrucia czadem, który nazywany jest także cichym zabójcą, ponieważ jest niewidoczny, nie posiada smaku ani zapachu.

- Bezpieczny mieszkaniec naszej gminy – to świadomy i odpowiednio doposażony mieszkaniec! - podkreślają strażacy OSP Kęty.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy