KĘTY. Krew prezentem na Dzień Dziecka

06 czerwca 2017 Autor: red

To już 58. Akcja Krwiodawstwa w kęckim „Koperniku”. Tym razem odbyła się w Dzień Dziecka. Krew oddało 36 krwiodawców.

fot. nadesłane

fot. nadesłane

W Powiatowym Zespole nr 10 im. Mikołaja Kopernika w Kętach regularnie odbywa się akcja oddawania krwi. Łącznie odbyło się już 58 takich akcji.

-Każdy z krwiodawców w tym szczególnym dniu, jakim jest Dzień Dziecka zrobił najpiękniejszy prezent, ofiarując cząstkę siebie nieznanym sobie osobom zupełnie bezinteresownie – zaznaczają organizatorzy.

Przed oddawaniem krwi odbyły się spotkania z uczniami klas II i III „Kopernika”, podczas których przybliżono ideę honorowego krwiodawstwa.

-Na akcji zarejestrowały się 55 osób. Spośród zarejestrowanych, 36 krwiodawców oddało 16 200ml krwi!. Prezentem na Dzień Dziecka był ogromny „Wiej”, który powiał obok szkoły i zachęcał do oddania krwi – informują organizatorzy.

Krew oddawali również absolwenci szkoły, pracownicy oraz sympatycy klubu.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy