KĘTY. Książka bohaterem dnia. Młodzież z „Kopernika” obala mity na temat czytelnictwa

13 czerwca 2016 Autor: sza

„Jak nie czytam, jak czytam”- to ogólnopolska akcja, która zorganizowano w wielu placówkach oświatowych na terenie naszego kraju. Jedną z nich był kęcki „Kopernik”. Wszyscy uczniowie i nauczyciele PZ nr 10 włączyli się aktywnie w organizację przedsięwzięcia. Zaprezentowali transparenty i chorągiewki propagujące czytanie.

Fot. zbiory organizatorów

Fot. zbiory organizatorów

Akcja odbyła się 10 czerwca w wielu szkołach Polski. W „Koperniku” łańcuch utworzony z uczniów i nauczycieli – łącznikiem między kolejnymi osobami były książki – rozpoczął się na drugim piętrze, prowadził przez pierwsze aż po parter, by zakończyć się przed biblioteką.

 

Główne miejsce zajmowali uczniowie czytający wszystkim zgromadzonym fragmenty tekstów literackich w języku polskim, angielskim i niemieckim.

 

W holu młodzież zbudowała wieże z książek, ułożyła z nich napisy (I books) i serca.

 

- Każdy mógł przeczytać zaprezentowane na tablicach znane sentencje i cytaty dotyczące literatury i jej znaczenia dla rozwoju człowieka. Niezwykle dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa prac „Sleeveface” - zdjęcia książek zgrabnie wkomponowane w tło - informują organizatorzy przedsięwzięcia w PZ nr 10. - Akcja „Jak nie czytam, jak czytam” pokazała, że w naszej szkole SIĘ CZYTA.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy