KĘTY. Międzynarodowy Turniej Taroka o Puchar Burmistrza

12 lipca 2018 Autor: red
Fot. UG Kęty

Fot. UG Kęty

Piąta już edycja Międzynarodowego Turnieju Taroka, rozgrywana w minioną sobotę 7 lipca w sali OSP Kęty Podlesie, przyciągnęła 40 zawodników z Kęt, województwa śląskiego o małopolskiego oraz z Czech i Słowacji.


Tarok to gra karciana, której początki sięgają XV wieku. Powstała we Włoszech, a przez Austrię i Niemcy przywędrowała w XVIII wieku do Polski. W naszym kraju na stałe zagościła na dworach królewskich. W czasie I wojny światowej w taroka grywali żołnierze austriaccy. W ten sposób tarok stał się powszechną rozrywką na terenach Galicji, a zagorzali taroczkarze cyklicznie spotykają się na turniejach.


Zawodnicy przy 10 stanowiskach rozegrali 5 rund, zdobywając punkty do ogólnej klasyfikacji systemu Grand Prix i wyłaniając zwycięzców turnieju:


I miejsce - Andrzej Mulet
II miejsce - Władysław Kasperek
III miejsce - Jarek Hałat.


Najlepiej rozgrywającym obcokrajowcem został Tomas Chrobak z Czech, a najlepiej rozgrywającą kobietą turnieju Barbara Szymańska.


- Nagrody zwycięzcom oraz podziękowania dla organizatorów wręczyli I Z-ca Burmistrza Gminy Kęty Rafał Ficoń i Dyrektor Domu Kultury w Kętach, Sylwia Brzozowicz, dziękując w szczególności Stanisławie Oskiero, która działając w sekcji taroka UTW od 5 lat bierze na siebie trudy organizacji tej międzynarodowej imprezy - informuje kęcki magistrat.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy