KĘTY. Mobilny system ostrzeże przed zagrożeniami atmosferycznymi

08 sierpnia 2018 Autor: red
KĘTY. Mobilny system ostrzeże przed zagrożeniami atmosferycznymi

Mieszkańcy Gminy Kęty mogą już korzystać z bezpłatnego, mobilnego systemu ostrzegania i informowania SISMS za pomocą aplikacji BLISKO, jak również wiadomości e-mail.

Samorządowy Informator SMS (SISMS) jest systemem mającym na celu zapewnienie większego bezpieczeństwa mieszkańców, ale również skuteczną komunikację samorządu z mieszkańcami.

- Podstawową rolą systemu jest przekazywanie informacji np. o zagrożeniach atmosferycznych, tj. wichurach, gwałtownych burzach, opadach, itd. jak również powiadamianie mieszkańców o poważnych awariach, np. wodociągowych, energetycznych czy drogowych. Ponadto na bieżąco będą wysyłane komunikaty np. o bezpłatnych badaniach lekarskich i programach zdrowotnych, zbliżających się terminach opłat podatkowych, terminach składania dokumentów, itp. oraz wszelkich ciekawych wydarzeniach na terenie Gminy Kęty związanych z m. in. ze sportem czy kulturą (np. o imprezach, zawodach itp.), jak również wszelkich innych ważnych wydarzeniach na terenie gminy - przybliża kęcki magistrat.

Aplikacja BLISKO, należąca do systemu SISMS, służy do masowego powiadamiania ludności w szybki i skuteczny sposób. Jej podstawową zaletą jest umożliwienie mieszkańcowi swobodnego wyboru serwisów informacyjnych.

Aplikacja jest bezpłatna, jak również korzystanie z niej jest całkowicie bezpłatne. Większość użytkowników smartfonów może ją pobrać z oficjalnych sklepów dystrybucyjnych Google Play (system Android) lub AppStore (system iOS) oraz Windows Store (system Windows Phone).

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy