KĘTY. Nastolatek zniszczył mienie szkolne. Teraz stanie przed Sądem.

09 maja 2017 Autor: red

16-letni kęczanin zniszczył budynek szkoły w Kętach. Młody chuligan uszkodził kominy wentylacyjne, elewację budynku, a także zniszczył drewniany stolik.

KĘTY. Nastolatek zniszczył mienie szkolne. Teraz stanie przed Sądem.

Do zniszczenia mienia szkolnego doszło w jednym z zespołów gimnazjalnych w Kętach. Zdarzenie miało miejsce w nocy z ostatniego kwietnia na pierwszego maja.

-Chuligan dostał się na teren placówki, gdzie zniszczył drewniany stolik, a następnie wspinając się na dach uszkodził elewację budynku. Z kolei na dachu dokonał najpoważniejszej dewastacji wyłamując siedem metalowych kominów wentylacyjnych – relacjonuje Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Funkcjonariusze po kilku dniach ustalili, iż ze zdarzeniem ma 16-letni mieszkaniec Kęty.

-W ubiegły piątek nieletni wraz z matką stawili się w kęckim komisariacie Policji, gdzie nieletni złożył wyjaśnienia, potwierdzając ustalenia policjantów. Nie potrafił wytłumaczyć swojego karygodnego zachowania – mówi oficer prasowy.

Nieletni stanie teraz przed Sądem Rejonowy Wydział Rodzinny i Nieletnich, gdzie usłyszy decyzje o dalszym jego losem.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy